almanya opelden lpg ye gelen cevap

dionysoss1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar geçen hafta almanya opele mail gönderdim almanca bilen bir arakadaşa yazdırmıştım. bizim araçlara neden lpg takılmadığı takılırsa ne olacağı lpg li araçların satışında neden türkiyeyi es geçtikleri vb soruları sıralamıştım. buradaki servislerin ilgisizliğinden de bahsettim. gelen cevap çok ilginç.

"İsteğiniz ile ilgili olarak, biz Almanya'da kayıtlı motorlu araçlar için Alman müşteri bilgi merkezi olarak sorumlu olduğumuzu size bildirmek isteriz. Bu nedenle Türk Müşteri Bilgi Merkezi'ne başvurarak endişelerinizi gidermenizi istiyoruz. endişelerinizin bu şekilde çözülebileceğini umut ediyoruz. Içtenlikle"

Yani kaldık yine başbaşa  :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: almanya opelden lpg ye gelen cevap

Sanki bu araclar bursada yapiliyor siz degilmisiniz kardesim bu araclari yapanlar
Kisaca gidin sanayiye yaptirin demisler

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dionysoss link' Alıntı:
arkadaşlar geçen hafta almanya opele mail gönderdim almanca bilen bir arakadaşa yazdırmıştım. bizim araçlara neden lpg takılmadığı takılırsa ne olacağı lpg li araçların satışında neden türkiyeyi es geçtikleri vb soruları sıralamıştım. buradaki servislerin ilgisizliğinden de bahsettim. gelen cevap çok ilginç.

"İsteğiniz ile ilgili olarak, biz Almanya'da kayıtlı motorlu araçlar için Alman müşteri bilgi merkezi olarak sorumlu olduğumuzu size bildirmek isteriz. Bu nedenle Türk Müşteri Bilgi Merkezi'ne başvurarak endişelerinizi gidermenizi istiyoruz. endişelerinizin bu şekilde çözülebileceğini umut ediyoruz. Içtenlikle"

Yani kaldık yine başbaşa  :)
Ben de Opel Türkiye'ye mail atmıştım Lpg için.15 gün sonra telefonla aradılar ve şu an için lpg önermediklerini söylediler.Telefonda da adamdan çok ben konuştum. :)

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerçekten çok saçma bir  cevap olmuş Almanya Opel'in verdiği cevap... Yani en azından teknik olarak niye oradakilere takıldı neden buradakilere takılamıyor bunu belirtselerdi Opel Türkiye ile görüşün demek tamamen saçmalık. Arkadaşın dediği gibi sanki aracı Opel Türkiye üretiyorda fabrikasına soracağım buradakilerin hiçbirşey bildiklerini zannetmiyorum...

Bilgilendirme için teşekkür ederim saygılar...

mksarikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar Almanya ile yazıştım lpg meselesini. İngilizce olarak aşağıya ekliyorum. Gelen cevapta iki açıklama dikkatimi çekti. Benim astra sport tourer 140 bg nin subap ve subap yataklarının yuksek ısıya karşı dayanıklı oldugunu soylediler.  bunu distributore teyid etmemi tavsiye ettiler. Diyelimki magnezyum alaşımlı subap ve subap yatakları var. ևelikle değiştirirsek mesele bitiyor. Yazışmalar aşagıdadır.

Dear jean

I read your article on the web page of http://media.opel.com
As far as I understand Opel will sell some of models with lpg combination in autumn. I am user of astra sport tourer 1.4 t 140 bg. Do you give opportunity to turbo opel users transforming their opel engine from petrol  to lpg  in the future ?
Many thanks

Dear Mr. Sarikaya,

Jean-Philippe Kempf has forwarded your request to me.

First of all, thank you very much for your driving an Opel Astra Sports Tourer and for your interest in our LPG technology.

You are absolutely right: We already offer ex-faxctory LPG versions from Corsa, Meriva and Astra and will broaden our offer in autumn with LPG versions of Insignia and Zafira Tourer.
The offer depends on the respective markets.

What retrofit solutions are concerned there is currently no dedicated Opel retrofit kit in place. That means that we currently only offer new LPG vehicles ex-factory, no aftersales solution.

Please also note that Opel LPG engines are equipped with  special, hardened engine’s valves and valve seats to cope with the greater degree of wear and tear.

Therefore, please check with your Opel retail pertner if your Astra Sports Tourer 1.4 Turbo 140 hp is equipped with these kind of special valves and valve seats.

Otherwise, it cannot be retrofitted anyway for LPG use without losing the manufacturers warranty.

I hope this information is useful for you.

Have a great weekend.

mksarikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir düzeltme yapayım lpg li opel motorlarının subap ve subap yataklarınının güçlendirilmiiş olduğunu yazmışlar.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yani kesin olan bir şey var oda subapların lpg sonrası kesin sorun yasayacığıdır.

meteozdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hiçbiiri LPG önermiyor çünkü çıkacak herhangi bir sorunda muhatap olmak istemiyorlar ancak taktıran arkadaşlar (en iyi kaliteli LPG yi) çok mutlular özellikle bizim gibi şehir içi kullanıcıları için düşünülmesi gerekir diyorum....

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

en azından cevap veriyorlar, iyi yada kötü, olumlu veya olumsuz, bence bu konuda müşteri memnuyiteini önemsiyorlar. açık açık demesede, lpg dönüşümü yaptırmayın diyorlar. Önceden garantiyide bozmuyordu, şimdi garanti dışı kalıyor lpg takılan motorlar.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu yzismalari hangi adresle yapiyorsunuz ben de opel Trnin ilgisizligi ve marka imajini zedeleyen uygulamalari hakkinda bir email yollayacagim  gecen hyundaiya gittik adami cicekle ugurladilar evine gelip direksiyonunu degistirdiler zoruma gitti