Akü takviyesi sonrasında ekran göstermeme sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

uhaydar

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldığım için doğru yerde konu açıp açmadığımı bilemediğim için özür dilerim. Opel Corsa Enjoy 2017 model aracımın aküsü bittiği için akü takviyesi yaptım, fakat sonrasında araba çalıştığı halde sürücü ekran göstergesinde hiçbir yazı çıkmıyor. İlk çalıştırmada km görünüyor sonrasında o da siliniyor ve ekran alt kısmında yan yana iki çizgi beliriyor. Daha önce böyle bir şey başına gelen var mı veya konuyu bilen var mı? Teşekkür ederim.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Takviye den sonra bu tip sıkıntılar olabileceği aslında kitapçıkta da uyarı olarak yer alıyordu diye hatırlıyorum. Bütün markalar takviyeye sıcak bakmazlar.. Hocam bilgisayara bağlanıp bakılması lazım. Küçük bir sorun da olabilir başka sorun da olabilir.. Bilgisayara bağlanıp senkronize yapılınca belki düzelir..

• Beğen
Tepkiler: uhaydar

uhaydar

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Takviye den sonra bu tip sıkıntılar olabileceği aslında kitapçıkta da uyarı olarak yer alıyordu diye hatırlıyorum. Bütün markalar takviyeye sıcak bakmazlar.. Hocam bilgisayara bağlanıp bakılması lazım. Küçük bir sorun da olabilir başka sorun da olabilir.. Bilgisayara bağlanıp senkronize yapılınca belki düzelir..
İlginiz için teşekkür ederim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başını sök - tak yapın işe yaramazsa yeni akü ile deneyin...

• Beğen
Tepkiler: uhaydar

uhaydar

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sayın "Cemil beyin" tavsiyesi sonrası sorun çözüldü. Akü kutup başlarını söküp 5 dk. kadar bekledikten sonra tekrar takmak suretiyle göstergedeki ekran bilgileri geri geldi. Böyle bir sorun yaşayan olursa diye sorunun çözümünü forma eklemek istedim. Ayrıca sayın Cemil beye ilgisi ve verdiği bilgi için teşekkür ederim. Herkese kazasız, belasız ve sorunsuz günler dilerim.

Ali ardıç

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar Corsa c içinde sigorta kutusu varmı bagaj lambasını degiştirirken sase yaptı iç aydınlatmaların hepsi gitti motor kısmındaki sıgortalarda sıkıntı yok sorun nereden olabilir

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimal akünün ömrü dolmuş şarj dinamosu da olabilir bı ustaya gostermekte yarar var

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sayın "Cemil beyin" tavsiyesi sonrası sorun çözüldü. Akü kutup başlarını söküp 5 dk. kadar bekledikten sonra tekrar takmak suretiyle göstergedeki ekran bilgileri geri geldi. Böyle bir sorun yaşayan olursa diye sorunun çözümünü forma eklemek istedim. Ayrıca sayın Cemil beye ilgisi ve verdiği bilgi için teşekkür ederim. Herkese kazasız, belasız ve sorunsuz günler dilerim.
Ne demek kardeşim..Probleminizin çözüldüğüne sevindim (y)..Bunun için biz buradayız yani bilgi paylaşımı ve arkadaşlık için :)...İnşallah bundan sonra sorunsuz binerseniz...Ayrıca geri dönüş içinde biz teşekkür ederiz....

• Beğen
Tepkiler: omeroz

yunuskahvecioglu

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Akü özelliğinizi öğrenebilir miyim?
Benim aracın modeli 1.4 enjoy start stop diye geçiyor ama aracımda startj-stop tuşu yok. Start stop çalışması için akünün güçlü olması gerekiyor diye bilgi edindim bugün. Kafam karıştı.
Bu araçta bildiğimiz start stop özelliği var mı?