ağır bakım zamanı ne zaman ?

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar opel ailesi. aracım opel astra j sedan 2013 edıtıon tam otomatik. aracı alalı bir ay oldu aldığımda 23bindeydi km.si alır almaz prins lpg taktırdım araca. 26 bin oldu bendeyken. benim merak ettiğim ağır bakım yapılması gerekiyormu belli bir km'de. 10bin bakımını daha zaman olmasına rağmen alınca yaptırdım ben her ihtimale karşın ama ustaya sorduğumda 30binde ağır bakımı var demişti ustaya pek güvenemedim sizler ne düşünüyosunuz bu konuda ?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Aracınız 1.6 atmosferik motora sahip, aracınızda triger kayışı bulunuyor. Buda her 60 bin kilometre veya 4 yıl tamamlandığında değiştirilmesi gerektiğine işaret ediyor. 30 bin bakımında muhtemelen triger dahil edilerek ağır bakım denilmiş olabilir. Triger ne zaman değişmiş biliyormusunuz ?

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
değişip değişmediğinden bile şüpheliyim üstad :) çünkü aldığım kişi ilk sahibiydi ve oldukça yaşlı bir beyefendiydi km den anlaşılacağı üzere çok kullanmamıştı zaten aracı. bakımda trigeri iyi demişti halbuki usta

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
değişip değişmediğinden bile şüpheliyim üstad :) çünkü aldığım kişi ilk sahibiydi ve oldukça yaşlı bir beyefendiydi km den anlaşılacağı üzere çok kullanmamıştı zaten aracı. bakımda trigeri iyi demişti halbuki usta

Kesinlikle riske girmeye gerek yok, bakımınız şu şekilde olmalı...

• Triger kayışı, makaralar, gergi rulmanı
  • Devirdaim pompası kontrol, (duruma göre değişim)
  • Yağ ve yağ filtresi
  • Polen filtresi
  • Hava filtresi
  • Fren balataları kontrol,
  • Bujiler değişim
  • Tüm sıvıların kontrolü,
Aracınızın yaşından dolayı bunları kontrol etmekte değiştirmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
eyvallah hocam yazdıklarınızı en kısa sürede kontrol ettirmekte fayda var

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğer zorlanmadan kullanıldıysa triger hayla sıfır gibidir hasip üstadın dediklerine göz atın ve 60 binde ağır bakım yaptırın

• Beğen
Tepkiler: Hasip

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eğer zorlanmadan kullanıldıysa triger hayla sıfır gibidir hasip üstadın dediklerine göz atın ve 60 binde ağır bakım yaptırın
eyvallah kaan ustam. adam bir kere istanbuldan malatyaya gitmiş gelmiş sadece oda 100 ü geçmedim diyordu :) zorlamamıştır diye düşünüyorum ama temkinli olmakta fayda var

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ağır bakım dedikleri sadece yakıt filtresini ekliyor oldu sana ağır bakım...Sadece V kayışı kontrol ettirmen yeterli..Ondada bir sıkıntı yoktur ama ek olarak anca o olur...