adam Ankara da 100 tl ye chipliyor???

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
berat doğru söylüyosun... gerçi adam ankarada ama ...

BAşlığı silemiyorum :( doğru yer neresi ise oraya taşınabilir...

Son düzenleme:

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzelde bu topic bu alana açılmamalıydı ne olursa olsun bir arakadaşımızın iş yaptığı kısım burası bence başka bir yere taşınmalı.

megachips in alanına açılmış .

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berat uyarın üzerine mesajı sildim. Gerçi maksat adamın bu işi gerçekten hakkı ile yaptığını sorgulamaktı. sonuçta kimseyle kıyaslamadım. bu fiyata yapılamayacağınıda silinen mesajda yazmıştım. tahminimce her araca aynı yazılımı yüklüyo tutarsa olayı idi. ama gerçekten yapıyosa "gıcıklığına yapıyosa" orası ayrı:) yerinide chiple ilgili diye buraya yazmıştım... taklitler asılları yaşatır:)
Nereye açayım kaldım böyle:)

Son düzenleme:

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gidipte yaptıran birinin görüşleri tahminii doğruluyor sanırım. işinin ehli kişilerce yapılmalı bu iş... aşağıya yapıştırdım...

Evet arkadaşlar ve bugun gittim yaptırdım
sizinle paylaşıyım ;

Öncelikle karşımda bu işlerden sorumlu genç biri genel bilgi verdi aracın 80 beygir olduğu bu zaman içerisinde 10 beygirin öldüğünü en fazla eski gücünü 80'i yakalıyacağımızı belirtti
selçuk üniden bir hoca bu programları yazıyomuş bu arkadaşlarda işcilik yapıyormuş,bilgi veren bu işi yöneten arkadaşda ordan mezun olmuş kendi hocasıymış ve referansı sağlam hocası ferrariyi chiplemiş :)
öncelikle aracı bilgisayara bağlayıp bir arızası var mı yokmu incelendi,tecrübeye çıkıldı ve
baskı balatam iyi olmadığını heran yolda bırakacağını söyledi ki doğru önceki bakımda ustam söylemişti
buda çok fark ettirir dedi ve aracın gerçekten tıkalı olduğunu belirtti ki öyle
Fren disklerimin yamuk olduğunu ve frene basıldığında aracın titrediğini virajda sert bir frende diski kıracağını bir an önce yapılması gerektiği söylendi ki diskler,balatalar daha yeni değişti
alala.gif

sonra dükkana gelinip boğaz kelebeği söküldü ki içi kurum bağlamış öyle böyle değil temizlendi ve boğaz kelebeği açıldı
hava filtresine daha fazla özen geöstermem gerektiği söylendi ve orjinal olmayan yakıt filtresi kullandığım için araçta bazı değerlerin
aksi yönde olduğu belirtildi hava filtresi söküldü temizlendi ve program atıldı yalnız şöyle bişey var memnun kalmadığınızda ben bunu eski haline geri getiriyim şansınız yok orjinal program direk silindi ve yenisi kuruldu saniyelerle olan şeyler bunlar sonra araba çalıştı
ama ne çalışma bir pat küt ses dedim motoru elimize aldık simsiyah bir duman çıkardı ve kendine geldi araç normal olduğunu söylediler ama yusufu sağlam çektim diyeblirim.

Sonra bilgisayardan baktığımızda araç rölantide dip gazda 4200 rpm e çıkıyordu 4800 oldu tek gördüğüm fark bu oldu şimdilik
sonra tekrar teste çıktık arıza verirmi bir yerden falan diye aracı oldukça sıkıştırdı önceki teste göre aracı daha çok bağırtıp farkı gördünmü tarzında yaklaşımlarla olmuş havaları verdi ama ben bir fark görmedim

Ücreti verip baskı balatayı değiştirdikten sonra tekrar gelip ücretsiz programı yenilemeye anlaşarak oradan ayrıldım fakat baktım ki pek bi değişen yok tek farkettiğim 4.viteste araba daha bi canlı gidiyor.

Son düzenleme:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
önemli olan işin kaça yapıldığı değil yaptıktan sonra arkasında durabilmektir.örneğin mehmet usta her ne sebeple olursa olsun silinen yazılımı ücretsiz geri yüklüyor.her türlü teknik desteği veriyor ucuz etin yahnisi olmaz

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten yaptıran birinin mesajı yukarıda ekledim ki insanların aklında bir fikir edinebilsin...Adam geri dönüşü yok demiş yahu... ee noolacak arabayı bırakıp gidecezmi...
Abi olmadı al sana aylık akbil devam et ufak ufak:)

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu fiyatlara chip tuning işlemi yapılması doğru değil, piyasa da bu kadar saygın tuning'ci varken.

Öncelikle yaptığınız uygulama da aracınız da atmosferik bir makina olduğu için chip sonrası 4-7 hp maksimum güç alacaksınız, tabi bu düşük hacimli motorlarda geçerli, alınan değerler de fazla birşey beklememek gerekir,boğaz kelebeği değişimi veya temizliğinden sonra aracın eski gücü kazanması da olağandır.

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamlar koca bilgisayar yazılımını 100$'a satarlarken araç için küçük ve basit bir yazılım için 100 lira normal fiyat. tabi markalaşmış bazı şirketler vardır ve yazılımları dünya genelinde ün yapmıştır ancak bizim araçlarımız ne bu yazılımları kaldırabilir ne de o kadar güç artışı alabiliriz. evet adam doğru söylemiş. hanginizin aracı stok halde ruhsatta yazan gücü tekerlerine verebiliyor motor ve aktarma parçaları sıfırlanmamışsa.

ayrıca bana göre iyi ve kaliteli bir yazılım binek aracı ralli aracına çevirmez. her motorun bir karaktrestiği vardır ve onu olabildiğince iyi seviyelere getirir. ecotec motorların 2000dd'e kadar hiç bir işe yaramadığını hepimiz biliriz. bence olması gerekn iyi bir yazılımla tork eğirisi alt devirlere çekilerek süratlenmeyi artırmak olaiblir bu motorlar için. sonuçta hiç kimse gücüm artsın yolda 300km sürat yapıyım demez ki kaç dakika 300km süratle gidebileceğinizde tartısılır...

Son düzenleme: