Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Active Select: Merak edilenler, şüpheler, şikayetler, sorunlar...

Ben 2013'ün 6'ıncı ayında sıfır aldım, ama geçen sene ki bakımdan sonra arada bir de olsa bu bahsettiğiniz ileri atma olayı oluyor. LPG taktırmadım ama sanki hava çekişi ile alakalı gibi geliyor bana. Bir iki dwfa da Hava emme performans hatası verdi.

Astra dan önce ki araba da başıma gelmişti bu olay Fiat Stilo ile.

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

RMDuman' Alıntı:
Ben 2013'ün 6'ıncı ayında sıfır aldım, ama geçen sene ki bakımdan sonra arada bir de olsa bu bahsettiğiniz ileri atma olayı oluyor. LPG taktırmadım  ama sanki hava çekişi ile alakalı gibi geliyor bana. Bir iki dwfa da Hava emme performans hatası verdi.

araçla mesala kırmızı ışıkta durdunuz ayağınız frende araçta hafif titreme var 2  3   saniye sonra titreme geçiyor araç kendini boşa alıyor sanki frenden ayağı çekince hafif öne atma oluyor böyle bir durumu  sizdeki....... Birde sizin araçta aracı ilk çalıştırdıktan sonra 3 vitese geçtikten sonra bir sarsma oluyormu bir sefere mahsus aracı her çalıştırmadan sonra bazen çok hafif bezen Biraz hissedilir yapıyor bu dediğimi bende...

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Titreme olayına şahit olmadım, fakat diyelim ki park ediyorum çok az aha öne gitme istedim frenden ayağımı çektiğim zaman kendini bir an öne atıyor.
Dediğim şekilde çok ama çok nadir oluyor yılda belki 2-3.

Vites geçişlerinde herhangi bir sorun sarsıntı yaşamıyorum, Bende 2015 Jetta da var DSG inanın Jetta hem hantal geliyor bana hem Vites geçişiyle ilgili en ufak fark göremedim Artıları ne derseniz Yalıtımı mükemmel Jettanın kış ayında Tekerden sıçrayan çamurun bile sesini duyuyorum Astra da.
(Genişlik malzeme kalitesi vs. bunlar bilindik şeyler olduğu için anlatmaya gerek yok)

rebel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bi süre forumdan cevap gelmeyince ustasına sordum;
Vites D konumunda, ayak frende trafik ışığında beklemeye başladın, araç 1-2 sn sonra kendini boşa alır (balataları korumak ve yakıt tasarrufu için), ayağı frenden çekince doldurur ve bu hafif öne zıplama bu yüzden olur dedi. bu bir arıza değil, hatta araçlar bunu yapsın diye uğraşıyoruz biz dedi.

manuel de yani tiptronikte kullanırken böyle bişey olmuyor, çünkü araç dursada boşa almıyormuş, olay bu

benim aklıma takılan neden bu zıplama olayını sadece motor şanzıman ısınınca yapıyor, motor şanzıman soğukken hiç sorun yok.

RMDuman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben boşa almadan bir iki defa başıma geldi.

Bir de şöyle bir olay yaşadım bilmem yaşayan var mı?

Aracı park ediyorum, Kaldırıma tam sıfır park etmek bende takıntıdır zamanında tampona vuran olmuştu, geri konumundan ileri aldım hafif aracı düzelttim kontağı kapatıverdim, bir baktım Park lambası yanıyor ama ben El Frenine dokunmadım kendisi Frene almış. Emin olmak için El Freni tuşuna tekrar bastım ikinci kavramayı yaptı ( ikinci kavrama dik yokuşlar içindir, tuşu ikinci kez çekince oluyor)

Yarın tekrar deneyeceğim bakalım :) 2013'den beri binerim yanılmamışsam yeni öğreniyor olacağım.

ugur32' Alıntı:
RMDuman' Alıntı:
Ben 2013'ün 6'ıncı ayında sıfır aldım, ama geçen sene ki bakımdan sonra arada bir de olsa bu bahsettiğiniz ileri atma olayı oluyor. LPG taktırmadım  ama sanki hava çekişi ile alakalı gibi geliyor bana. Bir iki dwfa da Hava emme performans hatası verdi.

araçla mesala kırmızı ışıkta durdunuz ayağınız frende araçta hafif titreme var 2  3   saniye sonra titreme geçiyor araç kendini boşa alıyor sanki frenden ayağı çekince hafif öne atma oluyor böyle bir durumu  sizdeki....... Birde sizin araçta aracı ilk çalıştırdıktan sonra 3 vitese geçtikten sonra bir sarsma oluyormu bir sefere mahsus aracı her çalıştırmadan sonra bazen çok hafif bezen Biraz hissedilir yapıyor bu dediğimi bende...

RMDuman' Alıntı:
Ben boşa almadan bir iki defa başıma geldi.

Bir de şöyle bir olay yaşadım bilmem yaşayan var mı?

Aracı park ediyorum, Kaldırıma tam sıfır park etmek bende takıntıdır zamanında tampona vuran olmuştu, geri konumundan ileri aldım hafif aracı düzelttim kontağı kapatıverdim, bir baktım Park lambası yanıyor ama ben El Frenine dokunmadım kendisi Frene almış. Emin olmak için El Freni tuşuna tekrar bastım ikinci kavramayı yaptı ( ikinci kavrama dik yokuşlar içindir, tuşu ikinci kez çekince oluyor)

Yarın tekrar deneyeceğim bakalım :) 2013'den beri binerim yanılmamışsam yeni öğreniyor olacağım.

sebasti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu D konumunda ışıklarda felan ayagim frende beklerken oluşan anlik 1-2 saniyelik titremeler beni deli ediyor. Bi sorun degil belki ama boyle sanzuman calismasi mi olur allah askina anlamis degilim. Arac sifir alindigindan beri var. 44.000 km de.. servis normal deyip duruyor.

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enginc' Alıntı:
Bu D konumunda ışıklarda felan ayagim frende beklerken oluşan anlik 1-2 saniyelik titremeler beni deli ediyor. Bi sorun degil belki ama boyle sanzuman calismasi mi olur allah askina anlamis degilim. Arac sifir alindigindan beri var. 44.000 km de.. servis normal deyip duruyor.

Birde bekledikten sonra ayağı frenden çekince  hafif öne atılma yapıyor sizdede oluyormu..

sebasti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ayaginizi frenden cekince hafif one atilmasindan kastiniz aracin yürümeye çalışmasiysa cok dogal bu sanzuman icin. Tabi ki bende de oluyor. Arac surekli gitme egiliminde cunku. Bu butun tam otomatiklerde olur.

ugur32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

enginc' Alıntı:
Ayaginizi frenden cekince hafif one atilmasindan kastiniz aracin yürümeye çalışmasiysa cok dogal bu sanzuman icin. Tabi ki bende de oluyor. Arac surekli gitme egiliminde cunku. Bu butun tam otomatiklerde olur.

Tabi yürümeye çalışacaktır.... benim araba frene basınca boşa alıyorda çekince vitese takıp hafiften öne atılma gibi yapıyor sanki bunu soğukken yapmıyor iyice ısındıktan sonra yapıyor servis buna normal dedi gerçi servise göre herşey normal...

sebasti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ugur32' Alıntı:
enginc' Alıntı:

Tabi yürümeye çalışacaktır.... benim araba frene basınca boşa alıyorda çekince vitese takıp hafiften öne atılma gibi yapıyor sanki bunu soğukken yapmıyor iyice ısındıktan sonra yapıyor servis buna normal dedi gerçi servise göre herşey normal...

Dikkat edersen titreme olayini da sogukken yapmiyor. Bence hafif öne atmasi kafana takilmasin. Titreme olayi daha can sıkıcı.