Acil yardım göstergede F simgesi

korsa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Geçen hafta 2007 model Opel Corsa 1.3 CDTI alarak ben de aranıza katıldım. Aracı alırken radyoyla ilgili bir uyarı sanıp önemsememiştim ama göstergede sürekli 'F' işareti var. Ayrıca servis ışığı da sürekli yanmakta. İnternetten araştırdığım kadarıyla 'F' hatası şanzıman beyni ile ilgili bir sorunu işaret ediyormuş sanırım ama gördüğüm kadarıyla sadece otomatik vites arabalarda çıkan bir sorun. Benim arabam manuel vites ve arabanın gidişinde herhangi bir sorun sezinlemedim. Sorunun ne olabileceği hakkında bir fikri olan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

korsa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba,
Geçen hafta 2007 model Opel Corsa 1.3 CDTI alarak ben de aranıza katıldım. Aracı alırken radyoyla ilgili bir uyarı sanıp önemsememiştim ama göstergede sürekli 'F' işareti var. Ayrıca servis ışığı da sürekli yanmakta. İnternetten araştırdığım kadarıyla 'F' hatası şanzıman beyni ile ilgili bir sorunu işaret ediyormuş sanırım ama gördüğüm kadarıyla sadece otomatik vites arabalarda çıkan bir sorun. Benim arabam manuel vites ve arabanın gidişinde herhangi bir sorun sezinlemedim. Sorunun ne olabileceği hakkında bir fikri olan var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

korsa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Thanks for nothing. İhtiyacı olana belki faydası dokunur, sorunum çözüldü. Dış hava sıcaklığını ölçen sensör bozulduğu için göstergede F işareti çıkıyormuş. Bugün sensörü 60 TL'ye satın aldım ve takdırdım. F yazısı yerini hava sıcaklığına bıraktı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İlginç birşey öğrenmiş olduk. Peki hocam bilgisayara bağlayınca nasıl bir hata kodu gördünüz ?