ABS ve esp ışığı

Sanane234244

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar iyi günler aracım corsa d 1.3 cdti active paket 2014 model. Aracı çalıştırmadan önce ısıtma bujisi ve diğer lambanın sönmesini bekler öyle çalıştırırım hep havalar soğuduğundan beri aracı çalıştırmak için kontağı açıyorum bütün ışıklar sönüyor ve marşa basarken akü , esp, , abs ışığı yanıyor çalıştıktan sonra herhangi arıza ışığı yanmıyor. Ve bunu dikkat ettim motor çok soğukken yapıyor kafama takıldı acaba bu bi arıza belirtisi mi . Başına gelen yada konuyu bilen yardımcı olabilir mi . Şimdiden teşekkürler .

tcoban

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm ışıklar söndükten sonra marşa basarken akü asp abs ışığı tekrar mı yanıyor yoksa geçmi sönüyor. Soğuk havalarda abs ile ilgili kışın bunları yapabilir. önemli bir sorun olsa hiç sönmez. ancak aküye dikkat etmek gerekir. Uzun süre değiştirmediyseniz ömrü bitiyor olabilir.

Sanane234244

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Aracı ustaya gösterdim , elektrik sorunundan dedi bir hafta öncesinde de aküyü değiştirmiştim ondan oldu sanırım . Arıza şöyle idi . Kontağı açınca beklediğimde abs, esp falan sönüyordu sadece motor , akü, birde araba içinde İngiliz anahtarı (servis ışığı ) yanıyordu . Çalıştırdıktan sonra bütün ışıklar sönüyordu .