77 Kadett C Coupe Motor Değişimi

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Selamlar,

çalıştığım şirkette sağa sola gitmek için, birazda şekil olması amacıyla :D Kadett Coupe aldık.
Modifiye işiyle uğraştığımız için arabanın da biraz işimizi göstermesini istiyoruz.
Yapılacakların bir listesini hazırladım, onu sonra eklerim ancak motor konusunda tecrübesiziz.
Aklımda C20XE var ancak nereden temin edebiliriz, ne kadar masraf tutar hiç bilgim yok.
Fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
(kaç hp olacağı hiç önemli değil, motorun şuanki 1.2'den iyi olması ve aracın görüntüsünün hakkını vermesi yeterli :D )

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
aynen o şekilde bir öneri aldım abi, Rekord 2.0 motoru. şu videodan sonra arabaya aşık oldum:D
ayrıca görüntü açısından da kaputun içinde eski motorlar daha güzel duruyor, motor bölümündeki boşluk ve sadelik daha çekici

http://www.youtube.com/watch?v=nw96DYsGTFw

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
Genelde kadett lere swap için C20LET ve manta 400 şanzıman ikilisini tavsiye ediyorum ben.Ama amaç sadece biraz daha iyi yürüsün se C18 seri bir motor koyabilirsin yada daha uygun fiyatlı ve eski teknoloji olsun dersen manta, ascona ve rekord larda kullanılan 16S, yada 19S motor bakabilirsin.Enjeksiyonlu olursa keyifli olur.