74 model kadett toplama yardım

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abiye ben de katılıyorum.

bu araçlarla sanayiden çıkamazsınız. neden 80 model ve üstlerine bakmıyorsunuz? parça bulmak daha da kolaylaşacaktır.

en kolayı olan kaporta tamiratını değerlendirecek olursak , ön çamurluğu bulmak bile ayrı bi dert..yada sac kaynatıp , basacaklar macunu...

ben olsam 1980 - 1985 mercedeslere bakardım. inanın çıkma parçaları çok daha kolay bulunuyor.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim anladığıma göre buradaki amaç herhangi bir Kadett'i veya başka bir aracı toplamak değil. Arkadaşımız özellikle Kadett C cupe toplamak istiyor, Kadett C olmazsa diğer klasik adayı cupelere bakabilirim diyor. Yoksa toplanacak araba çooook.

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim anladığıma göre buradaki amaç herhangi bir Kadett'i veya başka bir aracı toplamak değil. Arkadaşımız özellikle Kadett C cupe toplamak istiyor, Kadett C olmazsa diğer klasik adayı cupelere bakabilirim diyor. Yoksa toplanacak araba çooook.
Evet abi öylede, ben şahsen vazgeçirmeye çalışıyorum.Kendi imkanlarımla boş zamanım oldukça toplayacağım yazmış abi,mesela sen taunus'u aldın söküp baştan yaptırdın.Ama anladığım kadarıyla kadettci abi alıp ufak ufak toplayacak,gerek yok işin içinden çıkamaz bence:).

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımızın zaten gündelik kullandığı bir arabası var, toplayacağı araç hobi amaçlı olacak.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle araca dıştan baktığında zaten bir sürü eksiği var, tampon, jant, jant kapağı, ayna, silecek, camlar, farlar, kapı kolları, yağmur oluğu, diğer aksesuarlara, sahibinden com ya da ebay gibi sitelerden eksik parçaların fiyatını 3 aşağı 5 yukarı kaba taslak hesapla bakalım ne tutacak :)
big_46095227xff.jpg

İkincisi, ön göğüs arkasında, çamurluklarda, tabanda çürük olma ihtimali yüksek, bunları ya parça kaynaktırarak çözeceksin yada yeniden bastıracaksın, sağlam bir kaportacı lazım. motor tüple kullanıldığı için miadını doldurma ihtimali yüksek, en az 1500 tl gibi bir rakam yer.
big_460952278ks.jpg

aracın içide pek iç açıcı değil, ister istemez döşeme işine gireceksin, kapı panzotları yok, vs,vs.
big_46095227690.jpg

Aracın senin için özel bir anlamı yoksa ya da toplamaya değer bir araç değilse hiç uğraşma
big_46095227evz.jpg

Böyle yapacağına 3000 varsa biraz daha biriktir, araçları incele ve pusuya yat :) hazır toplanmış, seni daha az uğraştıracak araçlara yönel, ufak tefek eksikleri olsun mesela aksesuar gibi bunları zamanla bulur eklersin, jantını değiştirisin fakat büyük ebatlı restore işine girmek büyük sıkıntı, maddiyat bir yere kadar yerine göre paranla bile iş yaptıramıyorsun :)

linki incele, basit bir arabanın toplanması bile adamı nasıl deli ediyor gör :maden:

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=76083

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toplamaya değecek araç kendini belli eder.Ben bu araçta toplanmaya değecek bir duruş bile göremedim.Yanlış anlama ama tecrübeme dayanarak bu araç toplamak için uygun değil demek istiyorum.

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buldummmm.
Durumu çok iç açıcı değil,fakat parça bulmak olsun,kasanın diriliği olsun (diğer turşulara göre) gayet güzel.3000 lira versen bayıla bayıla verir bu arabayı öyle tahmın ediyorum.Dıştan folyo alır kaplarsın aynı renge,içini söker ufak ufak toparlarsın.Motoru nasıldır bilemiyorum tabi..:)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...sikistim-satiyorum-dosta-gider-85681272/detay

şahsen ben de beğendim bu aracı. en azından araç çalışır-yürür durumda. sanayiye çekici ile değil, aracı sürerek götürürsünüz ...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu arabanın görünenleri bu durumdaysa görünmeyen yerleri kimbilir ne durumdadır. Kadett toplamak Rekord toplamaya benzemez. Bu arabanın kül tablasını bulmak bile derttir. Toplanmaz diye bir şey yoktur, değer mi diye birşey vardır. Çabalayıp eksik parçalarını bulup toplandımı ortaya iyi bir şey çıkar ama arabanın el değmeyen bir yeri de kalmaz. Her el değişin bedelini düşünürsek vay anam vay. Ben de aracımdan artırılan bir sürü vida var ama bazı yerlerin krom kaplı orjinal vidaları kayıp. Yani bu tür işler amatör kişilerce yapılmıyor. Ben bu arabayı kafaya taktım diyorsanız öncelikle eksik parçalarını temin edin ondan sonra bu işe girişin derim. Zaten parça temin etme aşamasında neler yaşanacağı az çok kendini belli eder :).

zz33zz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede bunu toplayacağına sıfır bir araba al 25 sene hiç binme bir yerde dursun çocuğuna hediye edersin olur sana klasik.
İşin şakası bu iş ciddi manada ekonomi işi öyle yarın farını diğer gün kaportasını denilerekten soldan limite yaklaşmak gibi birşey değil. eğer cebince acımadan harcayacağın bir 30 binin varsa ok. ama sen ok. misin ?