73/C Trafik Cezası ve Bluetooth Kullanmak Hk.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar,

Geçen hafta İstanbul Avrupa yakası Florya-Sirkeci sahil yolunda trafik cezası yedim :)

Madde 73/C : Seyir halinde cep veya araç telefonu ya da benzer haberleşme cihazlarını kullanmak

Araçlarımızda Bluetooth mevcut, eğer üşenmeyip bağlantı yapıp cep telefonunu araca bağlasaydım şuan 235 tl ceza yememiş olacaktım.

Artık her yerde her şekilde, mobil EDS vs. denetleme yapıp ceza kesiyorlar, haberiniz olsun :rolleyes:

Ben yandım siz yanmayın ;)

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun Mehmet hocam bizede ders olsun araca bağlanmadan konuşmanın faydaları en kısa sürede yatırda indirim oluyor galiba:)

• Beğen
Tepkiler: mskirca

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hocam. Dikkat etmek lazım. Ben emniyet kemeri dahil kullanmama rağmen dikkat ediyorum. Bu aralar kurallara çok dikkat edip yazıyorlar.

• Beğen

seaeagle

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Aşağıda ki haberden bir kesitte tehlikeyi gözler önüne seriyor;

Araçların fotoğraflarının ön cepheden çekildiği sistemde, hız ihlali yapan bir sürücüye, emniyet kemeri takmadığı ya da telefonla konuştuğu için de ayrıca ceza kesilmeye başlandı. EDS Kontrol Merkezi'nde birkaç gündür uygulanan yeni yönteme göre birçok sürücüye kesilen cezalar adreslerine postalandı.

• Beğen

karalimemet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun [emoji18]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun.
Aslında şu anda bu işlerin sıkı tutulması, bazı insanların tepkisine yol açıyor. Fakat sizce de normali kuralların uygulanması değil mi? Bunu polemik oluşturmak ya da birilerine sataşmak adına yazmıyorum. Ben kendi adıma, son 2-3 yıldır özellikle, araç kullanmaktan hiç keyif almıyorum. Çünkü trafikte her türlü kural ihlali yapan, sizin mal ve canınızı hiçe sayan o kadar çok kişi var ki. Umarım kurallar herkese eşit ve adaletli bir şekilde uygulanır ve biz de toplum olarak bu kurallara uymayı öğreniriz. Sayın @mskirca lütfen size ceza yazılmasına sevindiğimi düşünmeyin, tam tersi üzüldüm. Ancak güzel ülkemde bizleri kurallara uymaya zorlayacak tek şey ceza sisteminin düzgün işlemesi. Bilinçli insan sayısı maalesef az.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun.
Aslında şu anda bu işlerin sıkı tutulması, bazı insanların tepkisine yol açıyor. Fakat sizce de normali kuralların uygulanması değil mi? Bunu polemik oluşturmak ya da birilerine sataşmak adına yazmıyorum. Ben kendi adıma, son 2-3 yıldır özellikle, araç kullanmaktan hiç keyif almıyorum. Çünkü trafikte her türlü kural ihlali yapan, sizin mal ve canınızı hiçe sayan o kadar çok kişi var ki. Umarım kurallar herkese eşit ve adaletli bir şekilde uygulanır ve biz de toplum olarak bu kurallara uymayı öğreniriz. Sayın @mskirca lütfen size ceza yazılmasına sevindiğimi düşünmeyin, tam tersi üzüldüm. Ancak güzel ülkemde bizleri kurallara uymaya zorlayacak tek şey ceza sisteminin düzgün işlemesi. Bilinçli insan sayısı maalesef az.

Yok hocam alınmaca gücenmece yok. Bu bir hataydı. Benim araç kullanırken telefonla konuşmamam gerekirdi. Cezayı hakettim. Zaten bluetooth sistemi bunu önlemek için araca entegre edilmiş. Paylaşımdaki maksadım hem sizleri bilgilendirmek hemde sizide bluetooth kullanımına yönlendirmekti.

Teşekkür ederim değerli yorumunuz için iyifikir

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

Tountzai1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta emniyet kemerini takma konusunda fazlasıyla disiplinli olmama rağmen! E-devlet te 108 TL. emniyet kemeri cezası gelmiş
Sürekli kullandığım güzergah olduğu için ertesi gün görevli polis memurlarıyla durumu değerlendirdik. siyah montumdan dolayı görmemiş olabilirsiniz dedim, özellikle kafayı çevirip emniyet kemerinin gergisine bakıyoruz dedi. Emniyet kemer bantı takın, kıyafetle karışmaz dedi. Arabaya kadar gittik bakın bende var dedim. Buna benzer şekilde 10 dakika sohbet ettik. Yakınında bir üst geçitte kamera var görüntülerine ulaşabilirsem, cezanın tebliğ tarihinden sonra itiraz etmeyi düşünüyorum.

• Beğen

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta emniyet kemerini takma konusunda fazlasıyla disiplinli olmama rağmen! E-devlet te 108 TL. emniyet kemeri cezası gelmiş
Sürekli kullandığım güzergah olduğu için ertesi gün görevli polis memurlarıyla durumu değerlendirdik. siyah montumdan dolayı görmemiş olabilirsiniz dedim, özellikle kafayı çevirip emniyet kemerinin gergisine bakıyoruz dedi. Emniyet kemer bantı takın, kıyafetle karışmaz dedi. Arabaya kadar gittik bakın bende var dedim. Buna benzer şekilde 10 dakika sohbet ettik. Yakınında bir üst geçitte kamera var görüntülerine ulaşabilirsem, cezanın tebliğ tarihinden sonra itiraz etmeyi düşünüyorum.

Size de çok geçmiş olsun. İşte adaletten kastım tam da böyle durumlardı. İnşallah durumunuzu kanıtlarsınız da boş yere ceza ödemek zorunda kalmazsınız..

• Beğen
Tepkiler: Tountzai1

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun.

Yazdiklariniza katilmamak imkansız. Tepkilerin temelinde denetimlerin ekonomik krize denk gelmesi ve hükümetin boşalan hazineyi bu tür tahsilatlarla (imar affi, vergi affi, trafik cezalari vb.) idare etmeye çalıştığı yorumlari var. (Trafik cezasi deyip geçmeyin. Hazinenin bir yillik ceza geliri hayli yuksek bir tutar diye biliyorum.)
Çevremdeki bir çok araç sahibi böyle düşünüyor. Yillarca Almanlarin yere çöp atana dahi ceza yazdığını konuşan bir milletiz. Cezalarin caydirici olabileceğini, bu sekilde zamanla trafik kültürü, kent kültürü olusabilecegini dusunuyor ve umit ediyorum. Çünkü arac kullanmanin, trafikte kurallara uygun sürmenin çileye döndüğü zamanlar yaşıyoruz. Bu noktada bu uygulamalar kalıcı hale gelirse bir vatandaş olarak memnun olacağım kesin. Bir müddet sonra "artık ihtiyac kalmadı, günü kurtardık" denilip eski düzene dönülürse de tepki gosterenlerin son derece hakli olduğunu üzülerek kabul edeceğim.