60.000 Bakımı Öneri ve Tavsiyeler

Osso16cdti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Astra K 2017 Dynamic Dizel Otomatik aracımın 60.000 bakım zamanı geldi. Yetkili servisle konuştum mazot filtresi dahil diğer standart değişimler (polen,hava,yağ değişimi vs.) 1299₺ , mazot filtresi hariç 999₺ fiyat çıkardılar. Aracın uzatılmış garantisi devam ediyor. Bu nedenle yetkili servisine yaptıracağım. Sizlere sormak istediğim 60.000 bakımında özellikle baktırmamı, değiştirilmesini önerdiğiniz bir parça var mı? Yakın zamanda bakım yaptıran var mı ? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Öncelik bütün sıvılar değişir fren yağı direksiyon yağı motor yağı antifiriz sıvıların hepsi sonra su pompasına bakılır triger li ise triger değişir disklere balatalara bakılır yağ polen hava filtresi değişir mazot filtresi değişir 60 ağır bakımdır

• Beğen
Tepkiler: Osso16cdti

Osso16cdti

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelik bütün sıvılar değişir fren yağı direksiyon yağı motor yağı antifiriz sıvıların hepsi sonra su pompasına bakılır triger li ise triger değişir disklere balatalara bakılır yağ polen hava filtresi değişir mazot filtresi değişir 60 ağır bakımdır
Bilgilendirme için teşekkür ederim

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
akünüzü de ölçtürün.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Triger zincir olduğundan henüz değişimi için erken. 100-150bin kmlerde değişiyor.

Kaan usta kayış olarak değerlendirerek 60binde değişir demiş muhtemelen.

Garantinizin bitmesine yakın, aracı iyi takip ediniz ki, olası garanti kapsamında parça değişimleri için geç olmasın.

Mesela ben garanti bitimine az bir süre kala yakıt deposu mekanizmasını, aracın kornasını ve aküsünü garanti kapsamında değiştirmiştim.

Madem garanti var işe yarasın😊

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Triger zincir olduğundan henüz değişimi için erken. 100-150bin kmlerde değişiyor.

Kaan usta kayış olarak değerlendirerek 60binde değişir demiş muhtemelen.

Garantinizin bitmesine yakın, aracı iyi takip ediniz ki, olası garanti kapsamında parça değişimleri için geç olmasın.

Mesela ben garanti bitimine az bir süre kala yakıt deposu mekanizmasını, aracın kornasını ve aküsünü garanti kapsamında değiştirmiştim.

Madem garanti var işe yarasın😊
Evet üstat kayış olarak dedim birde v kayışı değişir onu unuttuk ömer üstadın dediği gibi garanti bitmeye yakın zincir değişimi ve akü değişimi yaptırabilirseniz deneyin

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
garanti bitmeye yakın zincir setini bir değiştirisen ücretsiz 2 sene 1 kuruş masraf yapmadan binersiniz :)

özel servisde bunun bedeli 5000 tl den başlıyor

• Beğen
Tepkiler: Kaan.