4 yay markasindan hangisi konfor bakimindan daha yumusak

else82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar astra j 1.3 dizel arajimda 3.5 vogtlad marka yay kullaniyorum.18 inc opc janlar ile konfor cok fazla dusus sagliyor. Sanirim vogtlad yaylar biraz sert. Ayrica aracimi cok fazla dusurmedi bu yaylar.
sizce hangi yayi kullamaliyim. yine 3.5 cm veya en fazla 4 cm yay ile degistirmeyi  dusunuyorum.
eibach,  h&r , kw  mi?  yaylardan birini tercih etmek istesek  konfor acisindan daha yumusaktir. Mutlaka arac alcalacagindan dolayi konfor dusecektir ama  Tecribelerinize dayanarak yorumlarinizi bekliyorum. Sayg.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 4 yay markasindan hangisi konfor bakimindan daha yumusak

Markalar tarafindan yaylar nasil isimlendirilir bilmiyorum, fakat her yayin bir sertlik degeri vardir, yani ne kadar yer degistirmesine karsiliki ne kadar kuvvet degisiyor. Asil buna bakmaniz lazim.

Bunun yaninda ayni tel capi ve daha az sarim sayisi ile telin toplam uzunlugu kisalir, bu da yayi sertlestirir.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 4 yay markasindan hangisi konfor bakimindan daha yumusak

Bende bu yaz için 18jant ve lastik düşürüyorum. Çok araştırdım eibach ve maxtrach ın iyi olduğunu duydum. Ama orj amortisörleri değişmedikce fazla bişeyin değişeceği söylenmiyor