2016 insignia 1,6 cdti akü kaçağı

ihtisas

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Amper metreyle ölçerseniz kaçak olup olmadığı çıkar eski teknik servis bölümünde @EthemBozkurt abinin bir konusu vardı bununla ilgili. Akünüz orjial cca değerine sadık kalınarak mı değiştirildi. Eğer bu değer göre değişim olmadıysa marş anında fazla akım çeker ve zamanla ömrünün doldurur.

Nerden olduğunu bulmak içinde sigortaları teker teker söküp deneyin bcm üzerinden 3 günde bittiğini belirtmişsiniz örneğin 12. sigortayı söktünüz üzerinden 4 5 gün geçmesine rağmen hala akünüz bitmiyorsa o sigortanın beslediği bölümlerde kaçak vardır.
Daha önce başka bir yetkili servise götürmüştüm, 2 saat uyuttular arabayı, kaçak testi yaptılar, kaçak yok dendi, son götürdüğüm yetkili serviste 2 gün kaldı ancak kaçak olduğunu anladılar, velhasıl eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar misali ya bu sorunu yaşamış çözmüş birisiyle karşılaşacağım yada iyi bir elektrikçi çözecek bu işi, yada deneme yanılma oda zaman alacak...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Daha önce başka bir yetkili servise götürmüştüm, 2 saat uyuttular arabayı, kaçak testi yaptılar, kaçak yok dendi, son götürdüğüm yetkili serviste 2 gün kaldı ancak kaçak olduğunu anladılar, velhasıl eşekten düşenin halini eşekten düşen anlar misali ya bu sorunu yaşamış çözmüş birisiyle karşılaşacağım yada iyi bir elektrikçi çözecek bu işi, yada deneme yanılma oda zaman alacak...
İşte o ustayı bulmak sorunu çözmek kadar zor olabiliyor bazen @Nobran belki usta tavsiyesi yapabilir. Oda ankarada

ihtisas

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bugün itibariyle servise bıraktım, bakalım kaçağı bulabilecekler mi?

ihtisas

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar 21.05.2021 tarihinde Ankara Opal Opel servisine akü kaçağı şikayeti ile bıraktığım aracımın sorununu buldular, torpido lambasından kaynaklı kaçak sorunum çözüldü, 27.01.2021 tarihinde aracımı teslim aldım, bu güne kadar aracımı kendim test ettim, evet sorunum çözülmüş oldu. Araç serviste iken yaptığım araştırmada bu araçlarda torpido lambasının kronik arıza olduğunu öğrendim. Bu yazımı okuyan aynı sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar 21.05.2021 tarihinde Ankara Opal Opel servisine akü kaçağı şikayeti ile bıraktığım aracımın sorununu buldular, torpido lambasından kaynaklı kaçak sorunum çözüldü, 27.01.2021 tarihinde aracımı teslim aldım, bu güne kadar aracımı kendim test ettim, evet sorunum çözülmüş oldu. Araç serviste iken yaptığım araştırmada bu araçlarda torpido lambasının kronik arıza olduğunu öğrendim. Bu yazımı okuyan aynı sıkıntısı olan arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.
Torpido lambası ile tam olarak nasıl bir kaçak oluşuyor ? Lamba açıkmı kalıyor hocam ?

girdap

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bir Vectra'nın içerisinde 2500 Metre kadar kablo olabiliyor donanıma göre. Insignia'da aynı sistem üzerine oturtulmuş farklı bir kaporta. Vectra'dan aynı sorunu yaşayanlar olarak bizler Sigortalardan arızayı tespit etmeye çalışıyorduk. İşlem kolay aslında. Bariz bir kaçak varsa sigortalara kontrol kalemi düretiz yoksa da en şüpheli yerlerden genelden özele doğru sigortaları yerinden sökeriz. Geçmiş olsun çözülecek bir sıkıntı sadece üzerinde kafa yoracak bilen bir usta veya elektrikçi gerekiyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Torpido lambası ile tam olarak nasıl bir kaçak oluşuyor ? Lamba açıkmı kalıyor hocam ?
Muhtemelen led yoksa açık kalıyordur dediğin gibi üstadım tahminimce yoksa farkli şekilde olmaz

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay