2015,1.3 Dizel,95 Hp,Opel Corsa Color Edition Yazılım Güncelleme

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
2015,1.3 Dizel,95 Hp,Opel Corsa Color Edition Yazılım Güncellemesine servisi 400 TL istiyor.
Bu güncelleme yapılınca araçta değişiklik oluyor mu,oluyorsa ne gibi
değişiklikler oluyor,beygir gücü mü artıyor,tork mu yükseliyor ve ya ne?
Bilen arkadaşlar varsa yazabilir mi?
Teşekkür ederim...

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servisin yaptığı yazılım güncellemesi fabrikasyon ayarlarla ilgilidir. Herhangi bir beygir veya tork artışı olmaz. Yalnız benim anlamadığım bu işleme niçin ihtiyaç duyuldu. Eğer opelin kendisi öneriyor ise yani herhangi bir teknik aksiyon anlamında geri çağırma söz konusu ise bu tarz işlemler ücretsiz.

Sedat Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servisin yaptığı yazılım güncellemesi fabrikasyon ayarlarla ilgilidir. Herhangi bir beygir veya tork artışı olmaz. Yalnız benim anlamadığım bu işleme niçin ihtiyaç duyuldu. Eğer opelin kendisi öneriyor ise yani herhangi bir teknik aksiyon anlamında geri çağırma söz konusu ise bu tarz işlemler ücretsiz.
Servisin dışında zaten dışarda yazılımla ilgili müdahale ettirmem.Aracımdan memnunum.Benim merakım sadece var olupta kapalı olan özelliği varsa onu açtırmak.Yoksa dışardan yazılımla,95 HP'den 120'ye,190 Torktan 135-140 civarı torka yükseliyor.Ama bana göre bu aracı zorlamak olur.Getirisi götürüsü belli değil,garanti verselerde.
Benim esas meslek elektronik.Yıllar önce Tv tamiriciliği yapıyordum.11 Sistem Arçelik Tv'ler vardı. 16 kanaldı,içinden bir diyotu sökünce 30 kanala çıkıyordu.
Fabrika diyotla 16 kanala sınırlamış,bir sonraki modeli 30 kanal özelliği var diye satmak için.Araçlardada bu gibi özellikler olabildiği için merak ettim sadece.
Aracım 1.3. dizel,95 beygir,çekişi mükemmel.Pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak lazım.
Eğer bu konuda bilgisi olan varsa,öğrenmek istedim sadece.
İlginiz için teşekkür ederim kardeşim.