2013 1.3 cdti turbo büyütülmesi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2013 1.3 cdti turbo büyütülmesi

F 2 belki uzun ömürlü olmayabilir ancak Ford Forged piston kullanır, bu yüzden çok kolay da kırılacağını sanmıyorum açıkcası.

1.3 e de benzer işlemler yapılabilir maliyet ve ömür önemli değilse ancak aktarma ne derece dayanır bilinmez malumunuz..

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Motorun kırılıp kırılmaması aslında önemli değil. Diğer bütün aksamlar bu gücü kaldırabilecek mi? Aktarma organları dağılan bir aracın motoru saat gibi olsa neye yarar. Ön takım desen yine aynı. Basit bir nitro ile kaç kere tüm hortumları, devirdaimi patlatmış biri olarak %100 güç artışını dizel gibi yüksek sıkıştırmaya sahip bir motorda gerçekleştirmek için aracın tepeden tırnağa her yerinin zırhlanması gerek diye düşünüyorum. Ayrıca bu yüklemede mazotun kalitesi de asla göz ardı edilecek bir faktör değil.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1,3 cdti  250 beygir hakikatten efsane olur. Anlatırken -di'li geçmiş zaman kullanırız...

Büyük turbo'dan daha mantıklı bir uygulama (maliyet önemli değilse) araca kompresör kiti (motor tahrikli aşırı besleme) uygulamak olurdu bence. Kompresör + Turbo. Böylece alt devirlerdeki tork yetersizliği en düşük devirden itibaren gelen beslemeyle giderilmiş ve üst devirlerde de daha fazla ama motorun göreceli olarak daha uzun süre dayanabileceği bir aşırı besleme elde edilir diye düşünüyorum. Ama buna uygun bir de map lazım yazılımda.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Motorun kırılıp kırılmaması aslında önemli değil. Diğer bütün aksamlar bu gücü kaldırabilecek mi? Aktarma organları dağılan bir aracın motoru saat gibi olsa neye yarar. Ön takım desen yine aynı. Basit bir nitro ile kaç kere tüm hortumları, devirdaimi patlatmış biri olarak %100 güç artışını dizel gibi yüksek sıkıştırmaya sahip bir motorda gerçekleştirmek için aracın tepeden tırnağa her yerinin zırhlanması gerek diye düşünüyorum. Ayrıca bu yüklemede mazotun kalitesi de asla göz ardı edilecek bir faktör değil.

1.3 e yapılacak olan aşırı yükleme muhtemelen kavrama ömrünü hızla tüketir en başta.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Litre başı 144bg ele alınca 1.3 187bg gibi bir güce denk geliyor ki ben bu aktarma sistemine adam gibi 10 kalkış kredisi veririm.  005hihih

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence aracın iç organlarını boşaltıp mutant yaratılacağına 1.6 t alınır birde yazılım attırılır olur biter. yazık bence araca 1.3 mototra sahip hemde dizel bir araca işkencedir bence bu tür uygulamalar yapmak isteyene saygı duyarım ama benim düşüncem bu.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Becerilirse kaplumbağa kabuğundan tavşan çıkarmış olursunuz. (:)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

becerilir tabiki mesele o değil istedikten sonra bu teknoloji ile herşey yapılır ama bir aracın yarısı kadar masraf yapmaya değmez hadi değdi o aracı 2 yılda perte çıkarırsın.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
becerilir tabiki mesele o değil istedikten sonra bu teknoloji ile herşey yapılır ama bir aracın yarısı kadar masraf yapmaya değmez hadi değdi o aracı 2 yılda perte çıkarırsın.

Valla bana o kadar uzak kavramlarki bunlar. Ben elimden gelse 140lığımı 70e düşürmeyi istiyorum, belki yarısını yakar umuduyla. ((:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Valla bana o kadar uzak kavramlarki bunlar. Ben elimden gelse 140lığımı 70e düşürmeyi istiyorum, belki yarısını yakar umuduyla. ((:)
Doğan hiç umutlanma senin araçta o ters orantılı işler hp düştükçe lt artar sende :D