2013 1.3 cdti turbo büyütülmesi

Flexcradia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar daha önce böyle bisi yapan oldu mu aracimin turbosunu büyültmek istiyorum sizce nasil sonuclar alirim ?

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2013 1.3 cdti turbo büyütülmesi

1.3 ekonomi için tercih ediliyor. ևok memnunsuz olanlar da yazılım ile devam ediyor. Turbo büyütmek çok komplike bir sistem olur. Turbo büyüyeceği için şimdiye nazaran tubo lag oluşacak, bunların önüne geçmek için yazılım geliştirilecek. Bu yapıya uygun ekipmanlar bulunacak. Hadi herşey sorunsuzca yapıldı diyelim bence haddinden çok para harcarsınız. ֜stelik tüketim rakamları nereye çıkar belli değil. Bana göre kesinlikle attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. 

Flexcradia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
1.3 ekonomi için tercih ediliyor. ևok memnunsuz olanlar da yazılım ile devam ediyor. Turbo büyütmek çok komplike bir sistem olur. Turbo büyüyeceği için şimdiye nazaran tubo lag oluşacak, bunların önüne geçmek için yazılım geliştirilecek. Bu yapıya uygun ekipmanlar bulunacak. Hadi herşey sorunsuzca yapıldı diyelim bence haddinden çok para harcarsınız. ֜stelik tüketim rakamları nereye çıkar belli değil. Bana göre kesinlikle attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez. 

para önemli degil bir arkadasim pasaoglunda focus 2 nin turbosunu büyütllü tüketim degerleri eski kullanimina göre azaldi arac su an 230 beygir civarinda 1.6 dizel baya saglam bisiler yapti bir sorun yok kaldiki chiptuninig isini yapan cok guzel isinde uzman kisiler var istanbulda benim amacim kucuk hacimde alabildigim kadar verim almak

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Harcayacağın para önemli değilse, fayda\maliyet oranı düşünülmüyorsa herşey yapılabilir. 1.6 dizeldeki 230 hp litre başına 144 gibi bir rakam demek ki bu motor stok halde bu güce çıkarılırsa ne kadar dayanır. Ancak %100 güç yüklemesi ile tüketimin azalması benim pek inanacağım bir durum değil.

flexcradia link' Alıntı:
para önemli degil bir arkadasim pasaoglunda focus 2 nin turbosunu büyütllü tüketim degerleri eski kullanimina göre azaldi arac su an 230 beygir civarinda 1.6 dizel baya saglam bisiler yapti bir sorun yok kaldiki chiptuninig isini yapan cok guzel isinde uzman kisiler var istanbulda benim amacim kucuk hacimde alabildigim kadar verim almak

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

turbo değişecek intercooler değişecek enjektörler değişecek hava filtre sistemi değişecek yakıt beynine ve işletim sistemine yazılım atılacak ,piston piston kolu dayanımı ne bilmiyorum eğer tork dayanımı düşükse bunlar değişecek egzost sistemi değişecek yani aracı satıp üstüne bu parçalara vereceğiniz paraları ekleyip bir üst segmende araç alınır benim naçizane fikrim bu :)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Para önemli değilse 1.6 180 hp alınabilir bence.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1.6 dizelden 230 hp alindi birde tuketim degerleri mi dustu ? Dyno daki hata orani 70% falan heralde. Hadi hepsi oldu diyelim de arac birde dizel benzinli olsa o guce gereken degisikliklerle cok sorun cikarmayabilir ama dizel bir 1.6 yi uzun omurlu caliscak sekilde 230 hp  alip daha az yaktirmak icin gereken teknolojiyi pasaoglunun opel lede paylasmasini istiyorum yada bmw mercedesle tabi 2 hafta sonra dagilcaksa o zaman  farkli

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

ulas79 link' Alıntı:
turbo değişecek intercooler değişecek enjektörler değişecek hava filtre sistemi değişecek yakıt beynine ve işletim sistemine yazılım atılacak ,piston piston kolu dayanımı ne bilmiyorum eğer tork dayanımı düşükse bunlar değişecek egzost sistemi değişecek yani aracı satıp üstüne bu parçalara vereceğiniz paraları ekleyip bir üst segmende araç alınır benim naçizane fikrim bu :)

- ewt abi aynen bunlar yapilcak.. Bu paraya ust segmentte bi araca gecmekte daha mantikli..

- ancak alinacak arac guclu bi astra dizel olmayacak.. Buda en aZ senin dediklerin kadar buyuk bi gercek.. Eger amac masraftan kacmadan guclu bi astra dizele binmekse ben bu tutkuyu anliyorum..

- lakin bu amacla yola ciksam bence tek onemli olan sey, yeni parcalari sorunsuz toplayip takip ve bu yeni parcalari sorunsuz bi sekilde kullanabilecek bir yazilimi yapabilecek bi usta :)

- yani tek onemli sey, aracin bozulmayan, saglam bi arac olabilmesi..

- efsaneye binmenin keyfi, normal standart bi arabaya sahip olmaktan cok daha keyifli bi duygu olsa gerek..

Mesela 1.3 - 250 beygir bi astra j, adindan cok soz ettirir coook :)

Olsa onun tadi, baska hangi bi aracta olabilir ki :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

onderak link' Alıntı:
- ewt abi aynen bunlar yapilcak..  Bu paraya ust segmente bi araca gecmekte daha mantikli..

- ancak alinacak arac guclu bi astra dizel olmayacak.. Buda en aZ senin dediklerin kadar buyuk bi gercek.. Eger amac masraftan kacmadan guclu bi astra dizele binmekse ben bu tutkuyu anliyorum..

- lakin bu amacla yola ciksam bence tek onemli olan sey, yeni parcalari sorunsuz toplayip takip ve bu yeni parcalari sorunsuz bi sekilde kullanabilecek bir yazilimi yapabilecek bi usta :)

- yani tek onemli sey, aracin bozulmayan, saglam bi arac olabilmesi..

- efsaneye binmenin keyfi, normal standart bi arabaya sahip olmaktan cok daha keyifli bi duygu olsa gerek..

Mesela 1.3 - 250 beygir bi astra j, adindan cok soz ettirir coook :)

Olsa onun tadi, baska hangi bi aracta olabilir ki :)

֖nder tamam efsane olur ama hep araç kırılacakmı diye şüpheyle bineceksin çünkü mutlaka bir yerinden sorun çıkartma potansiyeli olacak olağan dışı gücün - yönü bu tabi bunun bir sebebide hacim ve motorun yapısı,tabi ikinci bir araç varsa bunuda  zevk için milleti şok etmek için kullanacaksan o başka :D

onderak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
jb.iphoneturkey.net

ulas79 link' Alıntı:
֖nder tamam efsane olur ama hep araç kırılacakmı diye şüpheyle bineceksin çünkü mutlaka bir yerinden sorun çıkartma potansiyeli olacak olağan dışı gücün - yönü bu tabi bunun bir sebebide hacim ve motorun yapısı,tabi ikinci bir araç varsa bunuda  zevk için milleti şok etmek için kullanacaksan o başka :D

- bozulmayacagini bilsem zaten, ben bole bi ise kalkisabilirdim :)
- buyuk ihtimal bozulur surekli die dusunuom bende :)))