2012 1,6 115 hp ye yazılım atılıyormu...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2012 1,6 115 hp ye yazılım atılıyormu...

chiv link' Alıntı:
Booster'ın aracın motoruna etkisi nedir acaba? Yani ne tür bir farklılık yaratarak performansı arttırıyor, çalışma prensibi nedir?
Teşekkürler.
yeni nesil araçlarda 2004 buyana gaz teli bulunmamakta bunun yerine gaz pedalı ve gaz boğaz kelebeği arasında radyo sinyalleri ile bilgi iletimi sağlanan bir sistem mevcut bu sistemin dez avantajı iletim sırasında süre kaybı olması yani siz gaza bastıktan bir süre sonra araç  gaz tepkisi verebiliyor gaz teli olan araçlarda bu durum olmadığından basar basmaz araç gaz alır bu gecikmeyi ortadan kaldırmak için sprint booster gibi cihazlar geliştirilmiştir bu araç ne beygir gücünü nede torku arttırır misal en son ayarda bu alet gaz tepkisini 0,8 sn gibi hızlandırır buda araç kalkışlarındaki hantallığı alır dizel araçlarda ve atmosferiklerdeki ilk kalkış ataletini ortadan kaldırır ve aracın daha rahat hareket etmesini sağlar.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
yeni nesil araçlarda 2004 buyana gaz teli bulunmamakta bunun yerine gaz pedalı ve gaz boğaz kelebeği arasında radyo sinyalleri ile bilgi iletimi sağlanan bir sistem mevcut bu sistemin dez avantajı iletim sırasında süre kaybı olması yani siz gaza bastıktan bir süre sonra araç  gaz tepkisi verebiliyor gaz teli olan araçlarda bu durum olmadığından basar basmaz araç gaz alır bu gecikmeyi ortadan kaldırmak için sprint booster gibi cihazlar geliştirilmiştir bu araç ne beygir gücünü nede torku arttırır misal en son ayarda bu alet gaz tepkisini 0,8 sn gibi hızlandırır buda araç kalkışlarındaki hantallığı alır dizel araçlarda ve atmosferiklerdeki ilk kalkış ataletini ortadan kaldırır ve aracın daha rahat hareket etmesini sağlar.

Teşekkür ederim, gerçekten çok açıklayıcı oldu.
Bazen sanki o gecikmeyi fark ediyorum, özellikle boştayken. Gaza basıyorum 200-300 ms sonra tepki veriyor motor. Demek bunu gideriyor.
thnxx

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr

chiv link' Alıntı:
Teşekkür ederim, gerçekten çok açıklayıcı oldu.
Bazen sanki o gecikmeyi fark ediyorum, özellikle boştayken. Gaza basıyorum 200-300 ms sonra tepki veriyor motor. Demek bunu gideriyor.
thnxx

ücretsiz deneyebilirsiniz.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Megachips link' Alıntı:
ücretsiz deneyebilirsiniz.

Merhabalar urunu deneyen oldumu hic acaba? Ayrica urunun denenebilecegini soylemissiniz. Urunun montaji nasil acaba arca ne gibi mudahele ediliyor

kebd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sprint boosterı denemek istiyorum  Yeriniz nerede?

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kebd link' Alıntı:
sprint boosterı denemek istiyorum  Yeriniz nerede?

Atasehirse giden yan yolda çağatay plaza altı

paşaoğlu samsun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba;
Yazılımcı olarak söylemek isterim ki aracınızdan alınabilecek max. güç 5 bg.dir.Bunu da dyno üzerinde muhakkak göreciksiniz.
Uygulama yaptırmamanızı tavsiye ediyorum.
İyi günler.