2008 Astra 1.3 CDTi Enjoy Easytronic Almayı Düşünüyorum Fikirlerinize İhtiyacım Var

nhtyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim,

Kendime 2. El Opel Astra 2008 1.3 CDTİ Enjoy Dizel Otomatik almayı düşünüyorum, ancak diğer marka araç kullanan arkadaşlarım kafamı çok fazla karıştırdı,
Özellikler vites geçişlerinin çok sarstığı, yokuşlarda problem yarattığı gibi,

Gerçekten böyle durumlar söz konusumu direk kullanıcısından öğrenmek istedim, varsa önerileriniz yazmanızı rica edeceğim,

tekrardan teşekkürler dilerim.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Manuel almanızı tavsiye ederim.motor zaten kasaya göre Güçsüz ,şanzıman iyice gücü kırpıyor.1.3 easy Corsa rampayı görünce bayılıyordu.

nhtyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ancak eşimde kullanacağı için otomatik vites alma gibi bir zorunluluğum var :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
2012 den buyana 2011 modelini kullanıyorum çok memnunum. Easytronic şanzımanların karakteristik özelliğidir ani kavrama yapmıyor hani yarım devriyaj olayı varya onun gibi. Kalkışları bu özelliğinden dolayı ağır oluyor bazen sinirlendiğimde gaza abanınca pati çektiğini çok gördüm motor size yeterli gelir. 2008 veya üstü yıllarda easytronic mekanizma değişmiş. Alt modellerde elektrikli modeli var bendeki hidrolik sistem. Arıza olayı çok daha az ve bakımsız olduğu söylendi. Baskı balatayı olayı farklı tabi. Sık trafikte dur kalklar biraz sarsıntılı oluyor ayağınız alıştıkça yada manuel kullanarak bunu aşabilirsiniz.
Şöyle söyleyebilirimki 1.6 yeni dizelin iki ayrı modeli olsa easy ve tam otomatik ben easy seçerim. Güçten çalmıyor yakıt en az bir litre düşük olur ve sürüşün herhangibir anında vitese el atabilirsiniz. Uzun yolu çok tatlı.
Öyle aman aman performans beklentiniz yoksa temizini gözünüz kapalı alabilirsiniz ayrıca aklınıza takılan her türlü tecrübemi paylaşabilirim

nhtyldrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim, piyasada temiz enjoy bir kaç tane buldum kmsi 100000 altında. Benim şuanda oturduğum yer dik yokuşlardan oluşuyor ve araca 4 kişi binildiğinde bu yokuşları çıkamayacağım söyleniyor sürekli, aynı aracın manueli kuzenimde var sürüşünde hiç bir problem yaşamadım, ama yarı otomatiği beni düşündürdü ve etrafımdakiler kafamı karıştırdı. bugün yarın araç alacağım astra easy hakkındaki olumsuz yorumların neticesinde 1.6 pololara bakmaya başlamıştım artık, etrafımda da astranın bu modelini kullanan kimse yok, o yüzden baya tereddüt yaşıyorum.

vites geçişlerinin hissettireceğini tahmin ediyorum ama şanzuman arızası ve yokuş konusu beni düşündürmekte.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Dik yokuşlarda kalkış gerçekten sıkıntı. Hareket halinde hiçbi sorun yok. Vites geçişleri sizi üzmez. Akçaabat tan döndüm yeni. Yürüyerek nerdeyse çıkamadığım yerlerde gezdim ama hiç dur kalk yapmadım:)

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ahmet bey vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim, piyasada temiz enjoy bir kaç tane buldum kmsi 100000 altında. Benim şuanda oturduğum yer dik yokuşlardan oluşuyor ve araca 4 kişi binildiğinde bu yokuşları çıkamayacağım söyleniyor sürekli, aynı aracın manueli kuzenimde var sürüşünde hiç bir problem yaşamadım, ama yarı otomatiği beni düşündürdü ve etrafımdakiler kafamı karıştırdı. bugün yarın araç alacağım astra easy hakkındaki olumsuz yorumların neticesinde 1.6 pololara bakmaya başlamıştım artık, etrafımda da astranın bu modelini kullanan kimse yok, o yüzden baya tereddüt yaşıyorum.

vites geçişlerinin hissettireceğini tahmin ediyorum ama şanzuman arızası ve yokuş konusu beni düşündürmekte.

Çıkamaz diye birşey yok tabi çıkar.bizim millete bakma çıkmıyor deniyor çıkar ama ağır kalır.otomatik dizel derseniz aynı fiyatlara bir önceki kasa citroen c4 alabilirsiniz.benim araç 1.6 h kasa astra ,kardeşim askerde olduğundan onun araba da kapımın önünde.motoru 1.3 astraya göre çok canlı zaten üst pakette 110 bg geliyor.tüketim 1.3 astra ile aynı ve klima Açınca bayılmıyor.konya Mersin yolunda 5 kişi + bagaj ile 100 kmde 5 lt mazot Yaktı.araba tabi astrama göre yol tutuş,konfor olarak iyi değil ama çok kötü alınmayacak seviyede asla değil.hem içi maalesef astramdan daha geniş,zaten ön cam kocaman maşallah.bizim 3 sene önce 10000 tlden aldığımız 99 polo bile bugün 18-19 bin lira olmuş.25-30 bine temiz dizel ve kronik sorunu olmayan bir araç.dizel motoru ford focus ve Volvo v40 da kullanılan ünite.

iPad'dan gönderildi .

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Rampa çıkmıyor denmiyor rampada kalkış yapmak çok zor yoksa motor gücü yeterli manuellerde böyle bi sorun yok zaten