2004 1.0 motor tekleme yardım

Justi

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.soyle bir sorunum var aracı ilk calistirdigimda bir şey yok fakat herhangi bir biraz ani gaza basma yada en ufak bir bayırda hemen motor lambası yanıyor ve araç çekişten düşüp tekliyor ve rölantide dalgalanma yapıyor.ardindan kontak kapatıp açınca düzeliyor ve yine aynı durumda arızaya geçiyor.maf,egr ve boğaz kelebegini temizledim.elim yatkındır geçen sene UNO mun silindir contasini değiştirmiştim.telefonla obd ye baglanip takip ettim,arızaya geçtiğinde 1. Oksijen sensorunun 0 yada 0,08 gibi değerlere düşüyor ve stft ayarı yapmıyor.daha önce böyle birşey ile karşılaşan varmıdır.yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.soyle bir sorunum var aracı ilk calistirdigimda bir şey yok fakat herhangi bir biraz ani gaza basma yada en ufak bir bayırda hemen motor lambası yanıyor ve araç çekişten düşüp tekliyor ve rölantide dalgalanma yapıyor.ardindan kontak kapatıp açınca düzeliyor ve yine aynı durumda arızaya geçiyor.maf,egr ve boğaz kelebegini temizledim.elim yatkındır geçen sene UNO mun silindir contasini değiştirmiştim.telefonla obd ye baglanip takip ettim,arızaya geçtiğinde 1. Oksijen sensorunun 0 yada 0,08 gibi değerlere düşüyor ve stft ayarı yapmıyor.daha önce böyle birşey ile karşılaşan varmıdır.yorumlarinizi bekliyorum teşekkürler.
Arıza kodunu bize söyleyin

Justi

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba P0130,P0135,P0141 bunlardan 2 sini mutlaka veriyor.P0302 ve P0303 te sürekli veriyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba P0130,P0135,P0141 bunlardan 2 sini mutlaka veriyor.P0302 ve P0303 te sürekli veriyor
130 sensör elektrik arızası konum 1
135 sensör ısıtıcı arızası konum 1
141 sensör ısıtıcı konum 2
302 303 o silindirlere ateşleme arızası var
Simdik sensörlerinin ikiside arıza vermesi biraz tuhaf sen bu sensörlerin soketleri ne bak takilimi ve soketlerin içerisi temiz malı oksit varsa iletim azdır büyük ihtimal ateşleme arızanda bu yüzden sensörün her ikisine de kontağı hazır konuma al elektrik geliyormu bak geliyor ise sensörleri yenile sorun düzelmesi lazım ha şayet bunun diğer sebebi maf map sensörün bozulursa da olur

Justi

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tamam deneyeceğim bugün müsait bir vakit bulursam.tesekkurler

Justi

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba.evet zor oldu ama denedim iki sensorede elektrik geliyor.arizayi sildim ama yine hafif bayırda yüklenince yine aynı şeyler oluyor.sadece temizlemedigim map sensoru kaldı ama neresinde bulamıyorum.

thumt

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Hocam sorun oksijen sensörü olabilir yüzde 90. Fakat maf sensörü de yüzde 10 ihtimal. Manifolda ekstradan hava girmediğini varsayıyorum. Üstte boğaz kelebeğinin hortumunu da yoklayın yırtık vs olmasın bağlantı kelepçesinin oralar. Yırtık ise japon ve sigara külü ile güzelce izole edin ve yapıştırın. Bulması zor bir parçadır. Oksijen sensörleri Konum 1 veya konum 2 olarak grafiklerine bakınız hangisi çalışmaz ise zaten grafiği gaz verseniz vs tepki vermeyecektir. P03.. hataları ateşleme yapamadığı için, oksijen sensörüçalışmıyor ve araç yakıtı ayarlayamıyor. Bu nedenle fazla yakıt yanmıyor, bujiler kararıyor ateşleyemiyor ve teklemeye giriyor. Sorun dediğim gibi oksijen sensörü belki biri, belki ikisi de değişmeli.