2003 passat 1.6 tredline --2004 vectra c 1.6 comfortline

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlker Abi; öncelikle yeni aracının hayırlı olmasını dilerim..Kazasız belasız kullanın ve vakti geldiğinde de hayırlısıyla da elinizden çıkarırısınız umuyorum...Ben herkese (konu açıldığında) passatın o kadar da ahım şahım bir araç olmadığını,vectra nın %75 passattan daha iyi olduğunu dile getiririm..Ama bir konu var ki bu ikilinin arasında, vectra açısından iyi mi yoksa kötü mü bilmiyorum, o da fiyatları..Şimdi siz boş passat a kaç lira verdiniz?Tabi km sini de söylerseniz iyi olur..Yani özellikle Türkiye'de milletin bu araçları yere göğe sığdıramaması,koyacak yer bulamamasını anlamış değilim..Hadi b5.5 kasalara bir nebze hak veririm ama bu araçları nedir bu kadar tatminkar kılan?Gerçi hoş Türkiye'nin genelinin de(çoğunluğun) nasıl bir zihniyette olduğu belli ama opelin insigniaları vectraları astralarının harcanmasına yazık.. :(

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada ekleme yapamadan da edemeyeceğim; malum sitelerde, forumlarda passat ya da vw gruptaki 1.6 TDI 105 hp ve 250 nm torklu motorları için yazılanlar çok enteresan :rolleyes: yani adamların doğuş otodan para aldıkları bu kadar mı belli edilir kendileri tarafından ?Adamlar diyor ki (değersiz ve üstünde bulunduğu 1500 tonluk araca rağmen) bir kopmadığını söylemedikleri kalmış..Yani sanki bu araçlar orion gezegeninden gelme pes vallaha :D

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar passatı 25300 e aldım 123000 km de , şimdilik kullanıyorum ama önümüzdeki yaz muhtemelen satacağız , geçen sene vectrayı 24200 e almıştık 89000 km de iken .

İki aracın sorunsuzluk yönünden kıyasladığımda , passatta kronik sorun cam halatları , vectrada ise elektronik sensörler başbelası , 2 gündür vectrada su seviye uyarısı veriyor , seviye uygun olmasına rağmen , sorunsuzluk açısından şu an yorum yapmak pek doğru olmaz passatıda 3-4 ay kullanalım bakalım.

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle karşılaştırdığınız iki aracın donanım seviyeleri eşit değil...eşit olmamasına rağmen en boş passatta bile 8 hava yastığı digital klima yağmur sensörü yol bilgisayarı gibi özellikler mevcut...donanım olarak asıl kıyaslamayı passatın comfortline donanımıyla yapmanız daha gerçekci olurdu...trendline donanımda plastiklerde çizilen noktalar soför kapısındaki kumand düğmeleri ve küllüğün olduğu kısımda sık görülür..
1.6 8v 102 hp aracın zaman içinde tork ve beygir kaybı olduğunu düşününce çıktığınız hız gayet normal.ama ben lpg iken aynı araçla 205 km hıza çıktığımı söyleyebilirim.zaten 8v aracın son hızı 6bin devirde 220km..
aracın içeriye ses alma durumuna gelecek olursak bu kasa passatlar şu anda sıfır üretilen çoğu araçtan daha az ses alır...vectra c den daha az yol sesi aldığını söylebilirim..tabi burda lastiklerin durumu kaliteside ses durumunda etkilidir..

gözlemlerimi daha önce vectrası olan ve şu anda passat kullanan biri olarak yazıyorum..

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra g cd lpg li aracimla en son 205 km yaptım. G kasa olmasına rağmen yol tutuşu gerçekten güven verici. Sınıfına ve parasına göre çoğu araçtan daha iyi bence. Opel leri seviyorum ama bazen kronik sorunları da olmasa tadından yenmez.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
221 km 1.6 vectra ile büyük başarı tebrikler...

Kesinlikle düz yolda yapılmadı , hafif yokuş aşağı idi ankaradakiler bilir çevre yolunda batıkent çıkışından sonra ivediğe doğru bir iniş var orda yapıldı.