2003 1.7 corsa c aracımda kalorifer ısıtmıyor

umutongun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, dediğim gibi kalorifer bir türlü ısıtmıyor. Elimden gelir bu araçta bunu düzeltebileceğim yol varmı?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
eger motor sıcaklıgınız yükselmiyor ise termostat acık kalıyor veya erken acılıyor. motor sıcaklıgınız normal iste ya kalorifer peteginiz tıkalı yada devir daim pompanız eskimiş suyu tam ceviremiyor.

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Bende 2003 Corsa vardı. Kalörifer ısıtmıyordu bende çözüm bulamamıştım. Epey araştırdım bunun nedeni ya aşırı kireçlenme yada sıcak soğuk ayırıcısının tam çalışmaması. Termostatda açık kalmış olabilir eğer termostat açık kalmışa rölantide araç hiç bir zaman 90 dereceye çıkmaz. Eğer rölantide 90 dereceyi bulmuyorsa önce termostat'ı kontrol edin sonra sırasıyla sıcak soğuk ayırıcı son çare olarak kalörifer peteğini söktürün.

Neyse tam çözümü uygulamaya koymadan aracı satmak zorunda kaldım Astra J aldım. Arabanın çoğu şeyini yeniletim bir sürü sorununu çözmüştüm bi kalörifer kalmıştı.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ılk olarak aracın suyuna bı bak cok pısmı ne halde.eger cok pıs ıse tıkamıstır petek acıcı sıvılar var onlardan koy calsıtr aracı bı 15 20 dakıka klıman sıcak ayarında olsun cok tıkalı degıl ıse acar. sonra aracın suyunu degısterrsın.
aracın calıstıktan bellı bı sure sonra ıc gostergedekı derecen 90 cıvarlarına gelıyor mu yoksa hep soguk mu eger gelıyor ıse. sanayıde petek temızleyenler var aracın motor kısmından ıcerı gıren petek hortumlarnı sökup makınaya baglayıp temızlıyolar en son carede bu olur