2.5i v6 (170 hp), yazılımla 192 hp olur mu ?

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepimizin öyle ya da böyle bildiği, İrmscher' ın modifiye ettiği ve i500 adını verdiği vectra 2.5i v6' nın gücü 192 hp, stock 2.5i v6' nın gücü 170 hp' dir.. Gördüğüm ilanla ilgili olarak öncelikle vectra üstadlarına ve herkese bi sorum olucak..

- i500 ile stock 2.5i v6 arasındaki fark sadece yazılım mı ? Yani irmscher' ın egzoz sistemi vs. haricinde araca motor modifiyesi anlamında birşey yapıldı mı ?

- Yani dünyaca ünlü superchips markası 2.5i v6' ya 12 hp vaadederken, ilandaki yazılım gerçekten 22 hp verebilir mi ?

* Bu arada ilan tarihi 2006, ancak ilan sahibi hala yaşıyor :kop:
Telefonla aramadan sizlere danışmak istedim..

İlan:
http://www.sahibinden.com/vectra_b_...3118519WQQpXQQdisplayitem&keyword=vectra i500

Son düzenleme:

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
irmscher in egsoz sistemiyle birlikte bu yazılım 22 hp verebilir ama orjin egsoz sistemiyle kaç verir onu bilmek gerek...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Superchips dünyaca ünlü olabilir ama bu en yüksek güçlüsünü yapar anlamına gelmiyor.170 den 192 Hp ye % 10 kadar artış varki 2.5 v6 hacimde chip le alınması gayet mümkün bir artış.
Nejat (psicomega) ile bir temasa geç o uygulamıştı.Hatta satıyordu ve çok daha uygun bir fiyata.

ceterisparibus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim beyler, sağolun...

Superchips dünyaca ünlü olabilir ama bu en yüksek güçlüsünü yapar anlamına gelmiyor.170 den 192 Hp ye % 10 kadar artış varki 2.5 v6 hacimde chip le alınması gayet mümkün bir artış.
Nejat (psicomega) ile bir temasa geç o uygulamıştı.Hatta satıyordu ve çok daha uygun bir fiyata.

Nejat (psicomega) arkadaşımıza bi sorıyım, teşekkür ederim Emre..

M3 CSL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almanyada i500, ıngılterede gsı koduyla satılan 195lık versıyonun egzantrıklerı en temel farkı olusturur, omega 3.0 ın egzantrıklerı yanı araca ortalama 17 -20 hp arası guc kazandırır.. yazılım ve egsozla beraber guc artısı tamamlanıyor ztn..
benzın basıncı da 4 bara yukseltılmıs olabılır ona tam emın deılım..
sadece chıple bu motordan max alınacak 10 - 12 hpdır.. ayrıca ı 500 un yazılımı ıyı deıldır;:) egzantrıklerı lafta desteklemek ıcın konmustur, :D

ayrıntılı bılgı ıstıosan pm atabılırsın:D yardımcı olurum..

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Opel omega 2.5 v6 aracımda yazılım öncesi gerekli degişimleri yaptım hava benzin karışımını etkilemek için 5 bar pompa ve açık hava filtresi kullandım egzoz orta susturucusunu düz boru haline getirdim benim yazılımla alabileceğim ortalama ne kadardır tabiki 22 yaşında bir aracın kaybettiği gücü de düşünerek cevap verirseniz sevinirim 170 in üstüne çıkarmı yoksa ancak kaybettiği gücü geri mi kazanır?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Opel omega 2.5 v6 aracımda yazılım öncesi gerekli degişimleri yaptım hava benzin karışımını etkilemek için 5 bar pompa ve açık hava filtresi kullandım egzoz orta susturucusunu düz boru haline getirdim benim yazılımla alabileceğim ortalama ne kadardır tabiki 22 yaşında bir aracın kaybettiği gücü de düşünerek cevap verirseniz sevinirim 170 in üstüne çıkarmı yoksa ancak kaybettiği gücü geri mi kazanır?
Kaybettiği gücü geri kazanır yazılım yaparken aracın bütün arızalarını giderip dinamoda fabrika verisinin verdiği değere getirdikten sonra yazılım yapmak gerekir ama bunu uygulayan kimse yok ne yazık ki. Ayrıca paket şekilde yurtdışıdan gelen yazılım yerine kendi yaptığı yazılımı yükleyenller daha iyidir. Tabi bu işi profesyonel yapıyorsa. Diğerleri örneği alamanyada yapılan oradakın şartlarına uygun yazılımı buraya yükledinde tam performansı alamıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Kaybettiği gücü geri kazanır yazılım yaparken aracın bütün arızalarını giderip dinamoda fabrika verisinin verdiği değere getirdikten sonra yazılım yapmak gerekir ama bunu uygulayan kimse yok ne yazık ki. Ayrıca paket şekilde yurtdışıdan gelen yazılım yerine kendi yaptığı yazılımı yükleyenller daha iyidir. Tabi bu işi profesyonel yapıyorsa. Diğerleri örneği alamanyada yapılan oradakın şartlarına uygun yazılımı buraya yükledinde tam performansı alamıyorsun.
Aracım sıkıntısız sadece bobinde aksama vardı değiştiriyorum onuda hatta platinyum buji 8.5mm buji kablosu (performans kablo) hepsi beraber hava yakıt karışımınıda yükselttim 5 bar pompa ve açık hava filtresi kiti ile hatta ve hatta ekzoz da dahil umarım istediğim sonuçları alıcam.