1998 OPEL ASTRA F 1.6 16valf - Yavaşlarken Aracın Rolantisi Bozulması

No1c3r3

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Aracımla seyir halinde iken vites küçültürek yavaşlamak istediğimde motor arıza ışığı yanmakta ve durmaya yakın durumda ise rolantinin 500 lere kadar düşmesi yada stop etmesi durumu oluşmaktadır. ( Benzin ve LPG de aynı sorun olmaktadır )

Stop ettikten sonra yada kapatıp tekrar çalıştırdığımda arıza gitmektedir. Normale dönmektedir

Yine seyir halinde motor arıza ışığı yanmadan boş vitese alarak durmak istediğimde herhangi bir sorun ile karşılaşmamaktayım.

Ayrıca sabah ve motor sıcakken marş yaptığımda çalışması düzgün ve herhangibir dalgalanma yaşanmamaktadır.

Bu hususta yardımcı olabilirseni çok sevinirim teşekkür ederim

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Geçmişte buna benzer bir problemi megane aracım varken yaşamıştım. Sorunun kaynağı oksijen sensörüydü. Sizin araçta da benzer bir sensör varsa bakılabilir Ahmet bey.

No1c3r3

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Geçmişte buna benzer bir problemi megane aracım varken yaşamıştım. Sorunun kaynağı oksijen sensörüydü. Sizin araçta da benzer bir sensör varsa bakılabilir Ahmet bey.
Oksijen sensörümü değiştireli 1 hafta olmadı henüz. Cevabınız için teşekkür ederim

No1c3r3

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arızam devam etmektedir.

No1c3r3

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Aracımın arızası yaklaşık 1150 km yol yaptıktan sonra kendiliğinden son buldu. Tabi bu yolculuğa çıkmadan önce aracımın ecu sunu kendim akü bağlantısını keserek sıfırladım. Çok bilgim yok amam tahminim bu uzun yolculukta ecu verilerini güncelleyerek aracın bilgilerini düzenledi şuanda bir sıkıntı ile karşılaşmadım.