195-60-15 & 195-65-15

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Genelde sorulan, 65-15'e 60-15 olur mu? Ancak ben tam tersini düşünüyorum. Arabanın birazcık yükselmesi işime gelir. Engebeler, yol şartları v.s.

Yol tutuşa ve dengeye hissedilir bir etki yapar mı bu seçim? Ha bir de ilginç ki Lassa'nın 65-15'i daha ucuz!

hi_cazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.si davlumbazlar ile problem yaşayabilirsin.
2.si gösterkendeki hız ile syrettiğin hız değişir. Daha hızlı gidersin.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız olayına bişey diyemeyeceğim orjinal lastikleri 65 se ona göre ayarlanmıştır ama bizim astra G nin kiler 195 60 15 hiçbir sorun yok yanak genişliği düştükçe fiyat artıyor ve konfordan da kaybın oluyor

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Uzun zamandır düşünüyorum ne alsam diye. Bugün kararımı verdim gibi. Goodyear'in excellenca adında bir lastiği var. 195-65-15 ölçüsü. 60-15 yokmuş. Lastikçi farkı anlamazsın bile dedi. Ancak şöyle bir sorun var. Lastikler, YÜKSEK PERFORMANS LASTİĞİ ve YAZ LASTİĞİ olarak geçiyor. Ama ben alacağım lastiği 4 mevsim kullanmak istiyorum. Bu tipteki lastikleri 4 mevsim kullanabilir miyim?

Lastiğin sayfası: http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/Excellence/index.jsp

4 tanesini 600-650 arası gibi alabileceğim. Ne dersiniz?

Bu lastikler 4 mevsim kullanılamazsa aşağıdakini önerir misiniz?

http://eu.goodyear.com/tr_tr/tires/repository/Vector3_5/index.jsp

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Goodyear Excellence süper lastik bence özellikle sırt deseni bende alacaktım 4 tane kış geldi kar lastiklerini taktırdım yaz lastiği olduğu için yaza alırım diye erteledim ama 195-60-15 i mevcut Excellence nin hatta buldum tanesi 120 liraya alacaktım kredi kartına da 4 taksit yapıyorlardı 60-65 olayına gelince söyliyim su anda arabanın üzerindeki lastikler 65 yanak çıkarttıklarım 60 yanaktı araba gözle görülecek belirgin bir şekilde yükseldi hiç hoş olmadı ayrıca jantlar da çok küçük durmaya başladı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Peki, diyelim ki 60-15'i buldum. Ama sonuçta o da yaz lastiği. Ben 4 mevsim kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Örneğin, yaz lastikleri kar gördüğü zaman veya don olduğu zaman çok mu çabuk ömürlerini kısaltırlar? Ya da soğuk havalarda, yağmurda filan... 4 mevsim çıkarmazsan ne olur? Bu sorunun cevabı daha önemli olmaya başladı benim için!

Seçimimi yaz lastiği ya da 4 mevsim lastikten yana yapacağım karar verirsem.

Şimdiden teşekkürler!

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
Peki, diyelim ki 60-15'i buldum. Ama sonuçta o da yaz lastiği. Ben 4 mevsim kullanmak istiyorum. Bu mümkün mü?

Örneğin, yaz lastikleri kar gördüğü zaman veya don olduğu zaman çok mu çabuk ömürlerini kısaltırlar? Ya da soğuk havalarda, yağmurda filan... 4 mevsim çıkarmazsan ne olur? Bu sorunun cevabı daha önemli olmaya başladı benim için!

Seçimimi yaz lastiği ya da 4 mevsim lastikten yana yapacağım karar verirsem.

Şimdiden teşekkürler!
arkadasım m+s yanı dort mevsım dıye bırsey yok aslında
2 lastık vardır ben bunu bılırım yazlık yanı radıal yada performans lastıgı denır bırde vakumlu kıs lastıgı
vakumlu lastık +7 derecede ozellıgını yıtırır ve kabak lastıkten farkı yoktur aslında ıcındekı malzeme dusuk ısılara gore hareketını saglar
m+s lastıkler kısa omurludur yazın cok sarfıyat kısında sadece yagmur duzeyınde performans verırı haa kar uzerındede gıder ancak kısa omurludur lastıgın esvabı buna yetmez
4 tane guzel h serısı yazlık performans lastıgı al
2 tanede vakumlu al onlere ancak arka kayabılır buda butcene baglı
ayrıca 2 adet cıvılı lastıkte takabılırsın ama kar yagısı az ıse bulundugun yerde gerek yok asvaltta ses yapar cıvılerı kırar saygılar..

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım m+s yanı dort mevsım dıye bırsey yok aslında
2 lastık vardır ben bunu bılırım yazlık yanı radıal yada performans lastıgı denır bırde vakumlu kıs lastıgı
vakumlu lastık +7 derecede ozellıgını yıtırır ve kabak lastıkten farkı yoktur aslında ıcındekı malzeme dusuk ısılara gore hareketını saglar
m+s lastıkler kısa omurludur yazın cok sarfıyat kısında sadece yagmur duzeyınde performans verırı haa kar uzerındede gıder ancak kısa omurludur lastıgın esvabı buna yetmez
4 tane guzel h serısı yazlık performans lastıgı al
2 tanede vakumlu al onlere ancak arka kayabılır buda butcene baglı
ayrıca 2 adet cıvılı lastıkte takabılırsın ama kar yagısı az ıse bulundugun yerde gerek yok asvaltta ses yapar cıvılerı kırar saygılar..

aynen ayrıca yaz lastiklerinin hamurları daha sert yazın sıcak havalarda sıcak asvaltta kendini daha çabuk bırakmasın diye o yüzden yaz lastiği kışın soğukta daha sertlesecektir bir yararı olmayacaktır

halim1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence yanakları düşük al araç daha çabuk hızlanır bende 195-55-15 var gayet memnunum