18inc opc jant 1.4 t astra j arabamı yorar mı?

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 18inc opc jant 1.4 t astra j arabamı yorar mı?

Odak Çağrı link' Alıntı:
Eskiden arabalar güçsüzdü, standart jant ebatları 14-15"di, 17" jant takıldığı zaman dedikleri gibi aracı biraz zorlardı, yorardı. Ancak artık başlangıç ebatları zaten 17"den başlıyor ve arabalar daha güçlü.
90-2000'lerden kalan yorumlara aldırış etmeyin.
Siz jantı 1" büyütüyorsunuz ki araç 19" bile destekliyor. Tüketim de söylenildiği gibi değişmez.
Sadece kasisleri biraz daha büyük hissedersiniz :D
Sn. Çağrı bey ayrıca bir soru sormak istiyorum 1.6cdti ların amortisörleri 1.4 ve 1.3 lerden farklımı yoksa 1.6cdti daki konfor(kasislerden çukurlardan gecerken ciddi bir fark var daha yumuşak) lastik farkındanmı kaynaklanıyor. 1.6 da lastik tabanı 225 yanakta dolaylı olarak kalınlaşıyor azda olsa

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
Sn. Çağrı bey ayrıca bir soru sormak istiyorum 1.6cdti ların amortisörleri 1.4 ve 1.3 lerden farklımı yoksa 1.6cdti daki konfor(kasislerden çukurlardan gecerken ciddi bir fark var daha yumuşak) lastik farkındanmı kaynaklanıyor. 1.6 da lastik tabanı 225 yanakta dolaylı olarak kalınlaşıyor azda olsa

lastiklerin markası da etkileyebiliyor. benim arabamda turanza er300 var, nişanlımın astra'sında da continental vardı yanlış hatırlamıyorsam ama bridgestone değiller.

turanza er300'ler bariz daha sert

Odak Dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.odakdynamics.com

mustimx link' Alıntı:
Amortisörler araç ağırlığından dolayı farklı olabilir.

EPC'den baktım, 1.6 1.7 2.0 dizel motorların amortisörleri diğerlerinden farklı bravoo