150 bin bakımı

Mtunc

VIP Üye
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Bizim kara çocuk 150 bin km yi devirdi artık. 38 bin km de almıştım. 4.5 senede iyi gezmişim. Yakın zamanda güzel bir bakıma gireyim istiyorum.

Şimdiye kadar 70-80bin km aralığında termostat,devirdaim ve şanzıman yağı değişti. Diğer periyodik motor yağı filtre olanları saymaya gerek yok. Adı üstünde periyodik. Sonra hep eziyetimi çekti. Şimdi ödül verme zamanı galiba. :)

Benim listemde ilk sırada şanzıman yağı ve genel conta kontrolü var. İkincisi diğer sıvı kontrolleri.

Daha birkaç sene daha kullanacağım için herşeye baktırmak istiyorum aslında.

Sizlerinde tavsiyelerini alıp 150 bin bakımı için güzel bir liste oluşturalım diyorum. Herkes yazsın.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Egzantikrik değişmediyse egzantirik değişmeli bence diğer öneli kalemse fren hidroliği değişimi, Daha sonra gerekliyse emme ve egsoz manifold temizliği tıkılıysa katalizor temizliği yada dğişimi olabilir. Turbo bakımı hiç yapıldı mı bilmiyorum ama sorun yoksa elletmeyip devam edilebilir. Son olarak soğutma sistemi boruları kauuk olduğundan 2012 model araç yolda kalmamak için değiştirebilirsiniz. Benim corsanında geçen yıl full değiştirmiştim. İki hortum arasında çok fark oluyor eskiler ta gibi lmuş orjinal sıfır borulara göre.

Yürüyen kontrol edilip gerekli görülürse değiştirebilir kauçuk burçlar eskiyince görevini yapamıyolar.