10p042 - Meşhur Müşürlerimiz - (drwaverunner)

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 10p042 - Meşhur Müşürlerimiz - (drwaverunner)

kucukpark link' Alıntı:
Fren musurundeki degisiklik sebebi aracin fren pedalindaki bosluktan mi kaynaklaniyor? Gecen gun hafif egimli bir yolda farkettigim kadari ile aracin fren pedalina az bastigim zaman aracin freni tutmuyordu. ama Daha cok basildigi zaman frenler de bir sorun gozukmuyordu. Yoksa bu baska bir sorun mu ? soruu

Sn. kucukpark,

Frene bastığınız zamanda fren lambalarının kesintili olarak yanması ve park freni ışığını yakması ile ilgili sıkıntısı var konum sensörünün. Sizin sıkıntınız ile ilgili bir şikayet değil.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
bendede böyle bu frendeki boşluk normal bişeymi acaba diğer aracımda böyle değil hatta astradan sonra ona geçince zorlanıyorum sert frenler yapıyorum

Sn. Astraowner,

Bu bir alışma süreci olabilir mi? (Şu da var serviste istediğiniz hassaslıkta ayar yaptırabiliyorsunuz, az basınca sıkı tutması gibi)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

bu müşür arızası ve kampanyalar bizim yeni araclarda halledilmis midir?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

trk_187 link' Alıntı:

Siz de görüleceğini zannetmiyorum. 2011'ler iyileştiriliyor. Gelirse de korkmayın, herşeyi biliyorsunuz artık :)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=trk_187 link=topic=715.msg14224#msg14224 date=1299789389]

Siz de görüleceğini zannetmiyorum. 2011'ler iyileştiriliyor. Gelirse de korkmayın, herşeyi biliyorsunuz artık :)
[/quote]
evet iyileştiriyorlar toptan parçaları çıkartıp donanımı hafifletip arıza olasılığını azaltıyorlar 011zaa

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrayı kullanınca sıkıntı yaşamıyorum eğer bu bir sorun değilse tabi sorun diğer aracı kullanınca ortaya çıkıyor ;) az dokununca frene çok sert fren yapıyorum alışkanlıkla bir problem kalmaz tabiki ama astra yı kullanırken problem yaşamıyorum onu ayarlamak daha kolay sonuçta daha çok basıyorsunuz ama öbüründe bir dokunuyorum ani fren oluyor  :) sn.gökhan_55 in her fırsatta dile getirdği astranın frenleri kötü de burdan geliyor galiba ama hiçbir sıkıntı yok ani frenlerde falan bence fren mesafesi gayet başarılı astranın

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

lastik de onemli. baksanıza  astraların lastikleri farklı ebat ve markada..

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

trk_187 link' Alıntı:
lastik de onemli. baksanıza  astraların lastikleri farklı ebat ve markada..
ebat farkı yok sanırm özel tercih yoksa ancak marka farkı var benim araçta goodyear efficentgrip 2 var yanlış hatırlamıyorsam

kucukpark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Frene bastığınız zamanda fren lambalarının kesintili olarak yanması ve park freni ışığını yakması ile ilgili sıkıntısı var konum sensörünün.

Aracimi teslim almadan once temde ilerliyen bir astra gormustum ve frene bastigi zaman fren lambalari titriyordu. Bende aracin bir ozelligi zanetmistim  011zaa. Benim aracim 2011 oldugu icin boyle bir sorunla karsilasmadim. Peki sizin fren pedalinda bahsetigim sekilde bir bosluk var mi ? yoksa cok hafif dokunuslarda bile fren yapiyormu? bir de ben pedala az bastigim zaman fren tutmuyor ama fren lambalari yaniyor  soruu

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Sn. kucukpark,

Ani frenlemelerde arkadaki aracı uyarmak anlamıyla fren lambalarımız uzun yanma yerine kesik kesik yanıyor ama düzenli ve periyodik bir şekilde. Gördüğünüz bu şekilde ise ani bir fren söz konusudur.

Arıza durumunda periyodik değil kafasına göre bir kesilme söz konusu. Çok hafif dokunuşlarda yapmıyor fren ama dediğiniz gibi yanma oluyor. Fren pedalında zaten fren yapacak kademeyi dikkatli basarsanız hissediyorsunuz.