1.6 cdti motor gücten düşme sorunu

ONUR0525

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
sakaryadan antalyaya tatile giderken aracım bırden hafıf sırsıldı arac kullanan harıc hıssetmez. aynı anda motor ışığı yandı ve aracım 2000 devırı gecmemeye basladı 80 km hız ıle gıtmeye basladı kenarda durup stop ettım tekrar çalıostırıp devam ettım bı muddet sonbra yıne 2000 devırı geçemedim neyse antalyaya otele bu sekılde gırdım ama tabi dönüş yolunu düşünmekten tatilim zehir oldu.150-200 km taılde yol yaptım en ufak hata vermedi donus yolunda 15-200 km gıttıkten sonra tekrar motor ışığı ve 2000 devırı gecmedi kenarda durup stop edıp mars bastım devam ettım afyona kadar durmadan geldim problem cıkmadı fakat klima acık soğutuyor ama fan hızını sona getırmeme ramen fan hızı motorun hızı artmasına ramen artmadı sanki polen filitresi tıkalı gibi ama afyonda mola verdım yarımsaat sonra mars basıp yoluma devam ettım klma normale dondu ve bırdaha guc azalması vermedi. obd 2 elm327 cıhazı bağladığımda P2598 hata kodunu veriyor. başına gelen çözüm bulan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.
turbo selenoid valfini değiştirin. iyi yolculuklar.

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam stop ettiğinizde 1-2 saniye daha vınnn diye bir ses geliyor mu? Yada araçla giderken özellikle devirlendikten sonra yine aynı şekilde sağ taraftan vınnn lama sesi geliyor mu?
ses mes yok arac bırden cekısten dusuyordu turbo selonoid valf değişti sorun ortadan kalktı

bicakci54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sakaryadan antalyaya tatile giderken aracım bırden hafıf sırsıldı arac kullanan harıc hıssetmez. aynı anda motor ışığı yandı ve aracım 2000 devırı gecmemeye basladı 80 km hız ıle gıtmeye basladı kenarda durup stop ettım tekrar çalıostırıp devam ettım bı muddet sonbra yıne 2000 devırı geçemedim neyse antalyaya otele bu sekılde gırdım ama tabi dönüş yolunu düşünmekten tatilim zehir oldu.150-200 km taılde yol yaptım en ufak hata vermedi donus yolunda 15-200 km gıttıkten sonra tekrar motor ışığı ve 2000 devırı gecmedi kenarda durup stop edıp mars bastım devam ettım afyona kadar durmadan geldim problem cıkmadı fakat klima acık soğutuyor ama fan hızını sona getırmeme ramen fan hızı motorun hızı artmasına ramen artmadı sanki polen filitresi tıkalı gibi ama afyonda mola verdım yarımsaat sonra mars basıp yoluma devam ettım klma normale dondu ve bırdaha guc azalması vermedi. obd 2 elm327 cıhazı bağladığımda P2598 hata kodunu veriyor. başına gelen çözüm bulan varsa tecrübelerini paylaşırsa çok memnun olurum.

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selonoid valf değişti düzeldi
aynı sorun bende de var selenoid valfi değiştireceğim sanırım yaptıran arkadaşlar fiyat yazabilir mi

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.

Onur006

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ses mes yok arac bırden cekısten dusuyordu turbo selonoid valf değişti sorun ortadan kalktı
Merhaba Hangi marka ürünle nerede değiştirdiniz ?

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Merhaba Hangi marka ürünle nerede değiştirdiniz ?
Merhaba, geçen yıl ben de bir kez güçten düşme sorunu yaşamıştım.

Selenoid valfi internette orjinal 600-700₺ bandında satılıyor. İşçiliğinin çok yüksek olacağını düşünmüyorum. Bakımlarınızı yaptırdığınız yerde değiştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Onur006