1.4 Turbo rolantide titreme

zblash

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

2013 model 1.4 Turbo Astra J aracimda rolantide ara ara titremeler oluyor. Bu titreme ozellikle ilk calistirdigimda devir 1200'lerden 650'lere duserken bir kere oluyor ve isiklarda durdugumda da ara ara oluyor, motor sanki boguluyormus ve stop edecek gibi olup kendisini toparliyor ama devir saatinde cok oynama olmuyor 670-750(bu oynama normal mi, degil mi bilmiyorum.). Arac 101 bin km'de ve 100 bin'de yagi, filtreleri, antifirizi, ust kapak contasi, devirdaim ve termostat orjinalleriyle degistirildi ve bogaz kelebegi temizlendi(Adaptasyon yapilmadi usta bu motorlarda adaptasyona gerek yok demisti.). Bu sorun icin 4 farkli ustaya goturdum, 2 tanesi hicbir seye bakmadan subaplardan dedi bir tanesi kanister valfinden olabilir dedi, bir tanesi de atesleme sistemindendir bujileri degistirip dene dedi. Bunun yaninda arac ariza lambasi yakmiyor ama OBD cihaziyla kendim baktigimda LTFT degerleri rolantide -25% civarlarinda geziyor ama arac hareket halindeyken -7% ve 5% civarlarinda geziyor ve motor tam isinmamisken yani sicaklik 80-85 derecelerdeyken ozellikle 3. viteste belli olan 2bin devir altinda araba hafif hafif sekiyor.
Bu durumlarda ilk once ne yapilmasi gerekiyor, dogrudan gidip subaplari degistirtmek bana cok mantikli gelmedi ve bulundugum bolgede bu 4 usta disinda opel servisi yok.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aşırı zengine geçiyor araba bu söylemene göre yüzde 25 rölanti de fazla yakıt ile çalışıyor buda maf tan yapar j kasalar da

zblash

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aşırı zengine geçiyor araba bu söylemene göre yüzde 25 rölanti de fazla yakıt ile çalışıyor buda maf tan yapar j kasalar da
Biraz once tekrar deneme yaptim, ltft degerleri viteste 0% ile -5% arasinda geziyor ve araba hareket halindeyken bosa attigimda -7% ile -10% arasinda geziyor ancak araba hareket etmeden rolantide calisirken bu deger -25% degerlerine kadar gidiyor.
Maf sensorunu yarin bir ustaya gostereyim hocam, cevabiniz icin tesekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: heparinsodyum

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aşırı zengin karışım var gibi afr ayarı yaptırın derim tabi öncesinde lpg sistem kontrolü

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var ben buji ve bobini değiştirdim yine aynı maf siparişi verdim bakalım ne olacak. bu arada sizin gaz tepkiniz de sağır mı? bende motorda bir sağırlıkta var

zblash

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var ben buji ve bobini değiştirdim yine aynı maf siparişi verdim bakalım ne olacak. bu arada sizin gaz tepkiniz de sağır mı? bende motorda bir sağırlıkta var
Ben de buji ve bobin degistirdim maf sensorunu temizledik sorun devam ediyor. Gaz tepkisinde bir sorun yok gibi. Ben maf sensorunden once kanister valfini denemeyi dusunuyorum.

Sencer55

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Ben de buji ve bobin degistirdim maf sensorunu temizledik sorun devam ediyor. Gaz tepkisinde bir sorun yok gibi. Ben maf sensorunden once kanister valfini denemeyi dusunuyorum.
hocam bir ilerleme kaydederseniz bilgilendirin lütfen bende aynı şekilde bilgilendiricem

zblash

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
hocam bir ilerleme kaydederseniz bilgilendirin lütfen bende aynı şekilde bilgilendiricem
Selam hocam, kanister valfini degistirdik, yaklasik 1 saat kullandim sorun kalmamis gibi gorunuyor. Tekrar detaylica test edip bilgi veririm.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Kanister arızasını araç çalışırken benzin deposunu açın içeri vakum yaparsa bozulmuştur

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende araba ısınınca yapıyor(100-110 derecede )
lpg de yok araçta, dun parkederken stop ettı otomatık araba
zengın karısım uyarısı verıyor arac
kanıster valfını dun degıstık hala aynı

Son düzenleme: