1.4 Turbo & 1.6 tercihimde yardımcı olur musunuz?

Anadolu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, aracımı bu hafta içi kısmetse veriyorum. yeni bir araç almak istiyordum. aslında yeni focus'ta karar kılmıştım yeni astra fiyatlarının daha fazla olduğunu düşünerek. farkettimki aralarında fark yok hatta daha ekonomik olduğunu bile söyleyebilirim. bu yüzden almadan önce sormak istediğim bazı şeyler var. yardımcı olursanız sevinirim:

öncelikli olarak aracı lpg'li bulamazsam kesinlikle LPG taktıracağım. kullanıma hazır hali ile limitim 45-47 civarı, 2011-2013 model arası. (2013 model bulamam zaten)

- 1.4 turbo veya 1.6 115 beygirlik modelden birini alacağım. daha önce 2008 focus kullandım. o da lpg'li 115 beygirdi. performans konusunda yeterliydi. bazen uzun yolda hızlanmalarda yetersiz hissediyordum ama her zaman uzun yol yapmıyorum. bu iki motor arasında hangisinin tercih etmeliyim?
- versiyonlar arasında inceleme yaptım. sanırım cosmo bana uyanı ama bu fiyatlara bulamazsam eğer en azından enjoy plus istiyorum. farklı bir şey önerir misiniz?
- aracın kronik sorunları var mıdır?
- elimde şu an insignia var. 18 jant ve yol sesi süspansiyon konusunda memnun değilim. küt küt vuruyor araç. tekrar böyle bir araca binmek istemiyorum. astra'da 16-17 jant olduğunu düşünürsek bir nebze daha memnun olur muyum?

aklıma gelen sorular bunlar. şimdiden teşekkürler.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: 1.4 Turbo & 1.6 tercihimde yardımcı olur musunuz?

Hocam özel mesaj gönderiyorum. Size tam uygun bir araç var :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de 2014 model Insignia var, eski araçlarım 17" jantlı Astra ve 16" jantlı Focus tan yol sesi, darbe konforu ve alt takım sesi olarak çok daha iyi üstelik de 18" Bridgestone lastikleri ile, sizinki makyajsız kasa sanırım.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astranın süspansiyon tasarımı sert, dolayısıyla Insignia dan daha konforlu bir sürüş beklemeyin astradan.  Opel böyle araç yapmayı tercih ediyor,  uzun yolda yüksek hızlarda bu sert süspansiyon kesinlikle yol tutuşu anlamında çok avantajlı.  Ama söz konusu çukur ve tumseklerse yavaş geçmeye mecbursunuz.

Anadolu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Ben de 2014 model Insignia var, eski araçlarım 17" jantlı Astra ve 16" jantlı Focus tan yol sesi, darbe konforu ve alt takım sesi olarak çok daha iyi üstelik de 18" Bridgestone lastikleri ile, sizinki makyajsız kasa sanırım.

benim araç 2011 cdti edition. çok beğenmiyorum açıkçası süspansiyon veya yoldaki sesi. astra da benim için böyle olacaksa kararımı gözden geçirmek zorundayım sanırım.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

İmzamdaki aracımda herhangi bir yol sesi, motor sesi veya süspansiyon sertliğiyle ilgili sıkıntım bulunmamaktadır. Dün 2013 Juke kullandım 3.000 KM'deydi arabayı arkadaşa geri verdim çok hissettiriyor yoldaki çukurları falan :(

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anadolu link' Alıntı:
benim araç 2011 cdti edition. çok beğenmiyorum açıkçası süspansiyon veya yoldaki sesi. astra da benim için böyle olacaksa kararımı gözden geçirmek zorundayım sanırım.
şirket aracı olarak insignia 1.6t kullanıyorum. İnsignia astradan bariz şekilde sert bir araba, insigniadan sonra astra pamuk gibi geliyor diyebilirim. Ses konusunda benim kullandığım insignia, astradan daha çok ses yapıyor kesinlikle( yol ve çıtırtı sesi olarak). Tabi bunda insignianın 265.000 km olmasınında etkisi olabilir  :D
Ama insignia astradan çok daha sert bir araba orası kesin.

Anadolu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu OGOKTAS'ın dediği emme manifold problemini biraz araştırdım. evet ciddi sıkıntıymış zamanında. şu an ne durumda bilmiyorum. manifold'u değiştirdik diyelim, eğer yeni yazılım atılmaz ise 15km sonra tekrar sorun yaşayanlar var. çıkmacılarda bu parça 600 civarı. usta taksa 100-150 de işçilik alsa ciddi masraf. diğer tarafta lpg için bir süre sonra subap problemi de oluşacak. keşke bu manifold olayı olmasaydı.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

"Bu OGOKTAS" diye başlayan yorumunuzda üslubunuzu beğenmediğim için yorumumu sildim, burada bu üslupla yardım bulabileceğinizi düşünmüyorum