1.4 T klima

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com
arkadaşlar bugün arabamı çalıştırdıktan sonra hareket etmeden klimayı açtım daha araç hareket etmeden biraz zorlanıyo gibi geldi. Birde yoğun bi ses! Bu ses önceden de vardı da şlmdi daha yoğun geldi sanki! Normal mi yoksa klima radyatörünü değiştiğim için biraz kuruntu mu yapıyorum?

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 1.4 T klima

klimalarda ince bir ses var malesef. ama duymak için baya torpidoya yaklaşmak gerekiyor. sıfır araçtada baktık ustayla bu ses var.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

hayır torpzltodaya falan yaklaşmaya gerek yok baya oturduğun yerden motorun zorlandığını hissediyosun. Sesde duyuluyo.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

korkulacak bişey olduğunu sanmıyorum !! ama sen yinede servise bir sor...insan birazda psikolojik olarak etkileniyo :) kazalardan sonra..acaba nereden ses gelecek ,düzgün oldumu ? bu seste ne ? bunlar daha önce yoktu gibi şeyler daha onlarca sıralanabilir !! içinizin rahat etmesi için gösterirsiniz olur biter... çünkü motorun zorlanması radyotörle alakalı olamaz !!

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardeşim aklını karıştırmış olmayayım ama benim araçta klimayı devreye alıp çıkarınca dikkat çekici bir devir ya da ses değişimi olmuyor.

Sen motorun zorlandığını (devir bariz düşüyor sanırım) ve ses geldiğini söylüyorsan klima kompresöründeki bir aksaklık sese ve motorda zorlanmaya neden oluyor olabilir.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

teşekkür ederim ama sanırım biraz ben kuruntu yapıyorum sanki. çünkü devirde falan düşme olmuyo sadece artı ses geliyo.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durumda en sağlıklısı aracı diğer Astra larla kıyaslamak; sesi bizzat yerinde duyamadığımızdan farklı yorumluyor olabiliriz.

omergokbulak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.yerlikuyum.com

evet turbo sesinde de öyle olmuştu herkesin dikkati farklı.