1.4 T Active Select ?

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar

Forumda tanışma mesajından sonraki ilk mesajım bu konuyla oluyor, başlık açmakta biraz acele ediyorum sanırım ama pek de yabancı sayılmam opel'e ve opel forumlarına. Kısaca anlatayım 10 sene 97 model astra F kullandık. Başka opel forumlarından belki nickimi hatırlayan olur. Şu an Mitsubishi asx kullanıyorum ama ufak bir bel fıtığı problemimden dolayı düz vites bana oldukça sıkıntı veriyor. Otomatik vitesli bir araç düşünüyorum, hatta aylardır düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım dönüp dolaşıp yine opele geldim.
Zaten şu anda ailemizde bir tane astra j hb 1.4T active select araç var. Ben de dönüp dolaşıp tekrar astraya geliyorum. Ancak hem ailede kullanılan bir HB olduğundan hem de asx'i ortak kullandığımız babamın 7 ay önce vefat etmesinden dolayı artık hb veya sedan arabaya ihtiyacım kalmadı. Çok uzattım ama sadede geliyorum.

Aklımdaki araç Astra GTC 1.4T Active Select

Sorularım ise şöyle, opel'e uzak kaldığım yaklaşık 1.5 senelik dönemde önceki kasada gayet tutulan GTC'ye J kasada ne oldu da ben ikinci el ilanlarında sadece 2012 model ve 10-12 tane araba görüyorum. Bu araç neden tutulmadı, scirocconun GTC ye göre motor ve dsg haricinde ne gibi bir üstünlüğü var? Piyasası eski gtc'ye göre ne kadar ölü. Bu arabayı alırsam 1-2 sene sonra satmaya kalktığımda çok mu pişman olurum? Anladığım kadarıyla bu forumda bile GTC kullananların sayısı bir elin parmağı kadar?

Kısaca ne oldu bu GTC'ye neden satılmadı, alırsam pişman mı olurum, opsiyonu olmayan 2012 model 15-30 bin km aralığındaki bir gtc'ye sizce maksimum ne kadar verilmelidir?

Başınızı ağrıttım biraz ama şimdiden teşekkür ederim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 T Active Select ?

Öncelikle babanıza Allah rahmet eylesin.

GTC ye gelince. active select 1.4T araba 13-14 litreyi zorluyor.zamanla 11-12 leri görürsünüz ama altına inmek zor.GTC modeli bence sciroccodan 10000 kat daha güzel ve cezbedici bir araba.neden tutulmadı derseniz opel bu araca dizel seçeneği sunamıyor.1.6 dizeller daha gelmedi.benzinli motorda ise active select çok yakıyor.Ayrıca vw aracını satmayı biliyor.

Çok övünülen DSG ye gelince dayımın eşinin golfünün dsg si bozuldu ve kaç bin tl arıza çıkarttı.DSG kadar sorunlu bir otomatik yok.active select belki çok yakar ama kolay kolay arıza çıkartmaz.DSG magdurları diye internettte bir aratırsan ne kadar kalitesiz bir şanzıman olgunu görürsün..

GTC bence zengin arabası.çok güzel tasarımı var.o arabanın önünde opel değilde vw yazsa şimdiye satış rekorları kırmıştı.

Tercih sizin ben olsam GTC alırdım..

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gtc neden tutulmadığını ben kendimce söyliyim.Body kit uygulanmış bir astra gibi durduğu için tutulmadı pek.İç tasarım normal astralarla aynı farklılık yok işin garibi fiyat farkı var spor araç diyorsunuz içi aynı astra bence bu nedenlerle tercih edilmedi çok yakması cabası.Wv ise scirocco oldukça güzel bir araç spor ve sadece wv o araç üzerine eğilmiş durumda golfden gti şeklini yapmamış yeni çıkmış bir araç.Fiyatı en son euro cinsinden ifade ediliyordu zaten bu tip araçlara dizel motor konulmaz genelde.Spor araç benzinli olur kaldı ki sciroccodada dizel seçeneği yok.

Araç alıcam ve param var diyorsanız scirocco tavsiye ederim özellikle Gts donanımlı modeli çok dikkat çekici fiyatı 34.900 EUR + 893,50 TL* bu şekilde.Otomatik değil galiba otomatik için ise en ideali Scirocco 1.4 TSI 160 PS Tiptr. DSG Sportline 31.100 EUR + 893,50 TL** bu olanı.Dsg konusu arıza verir verebilir vermeyedebilir.ևünkü her araçta sorunlar çıkıyor dsg maalesef pahalı bir parça sırf bunun için ekstra garanti seçeneği yaptıralabilir  ama genel itibariyle başarılı bir araç.

Ayrıca forumda kia ceed pro gt alan bir arkadaşımız vardı onunda aracı çok güzel üye otomobillerinden bakabilirsiniz.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
֖ncelikle babanıza Allah rahmet eylesin.

GTC ye gelince. active select 1.4T araba 13-14 litreyi zorluyor.zamanla 11-12 leri görürsünüz ama altına inmek zor.GTC modeli bence sciroccodan 10000 kat daha güzel ve cezbedici bir araba.neden tutulmadı derseniz opel bu araca dizel seçeneği sunamıyor.1.6 dizeller daha gelmedi.benzinli motorda ise active select çok yakıyor.Ayrıca vw aracını satmayı biliyor.

ևok övünülen DSG ye gelince dayımın eşinin golfünün dsg si bozuldu ve kaç bin tl arıza çıkarttı.DSG kadar sorunlu bir otomatik yok.active select belki çok yakar ama kolay kolay arıza çıkartmaz.DSG magdurları diye internettte bir aratırsan ne kadar kalitesiz bir şanzıman olgunu görürsün..

GTC bence zengin arabası.çok güzel tasarımı var.o arabanın önünde opel değilde vw yazsa şimdiye satış rekorları kırmıştı.

Tercih sizin ben olsam GTC alırdım..

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

1.4T active select kombinasyonuyla hb sportta şehir içinde yaklaşık 9litre civarında yakıt tüketiyoruz. GTC'de yakıtın aşağı yukarı aynı olacağını düşünüyordum ama tabi belki biraz daha sportif bir araç olduğu için yazılımsal farklılıklar olabilir diye de düşünmüyor değilim.
DSG sorunlarını zaten biliyorum. Bir çok forumda aktif üyeliğim olduğu için dsg sorunlarına yakından şahitlik ettim. Zaten ilk etapta 1.2 tsi dsg comfortline golf seçeneğini göz önünde bulundurmuştum ama showroomdaki arabanın arka koltuğuna oturduğumda süspansiyondan gelen gıcırtıları duyunca vazgeçtim. İşin aslı bu tip şeylere pek ön yargıyla yaklaşan biri değilim ama zaten vw'den soğumaya yer arıyordum. Scirocco da kendini kabul ettirmiş bir model ancak arka taraf çok dar. GTC'de 3 kişi zor da olsa yanyana oturabilirken scirocco'da bu imkansız. Araç kullanım imkanlarını biraz zorlayarak gtc'ye yöneldiğimden bu kadar dar bir arabayı kaldırabileceğimizi sanmıyorum aile olarak.

albertxx link' Alıntı:
Gtc neden tutulmadığını ben kendimce söyliyim.Body kit uygulanmış bir astra gibi durduğu için tutulmadı pek.İç tasarım normal astralarla aynı farklılık yok işin garibi fiyat farkı var spor araç diyorsunuz içi aynı astra bence bu nedenlerle tercih edilmedi çok yakması cabası.Wv ise scirocco oldukça güzel bir araç spor ve sadece wv o araç üzerine eğilmiş durumda golfden gti şeklini yapmamış yeni çıkmış bir araç.Fiyatı en son euro cinsinden ifade ediliyordu zaten bu tip araçlara dizel motor konulmaz genelde.Spor araç benzinli olur kaldı ki sciroccodada dizel seçeneği yok.

Araç alıcam ve param var diyorsanız scirocco tavsiye ederim özellikle Gts donanımlı modeli çok dikkat çekici fiyatı 34.900 EUR + 893,50 TL* bu şekilde.Otomatik değil galiba otomatik için ise en ideali Scirocco 1.4 TSI 160 PS Tiptr. DSG Sportline 31.100 EUR + 893,50 TL** bu olanı.Dsg konusu arıza verir verebilir vermeyedebilir.ևünkü her araçta sorunlar çıkıyor dsg maalesef pahalı bir parça sırf bunun için ekstra garanti seçeneği yaptıralabilir  ama genel itibariyle başarılı bir araç.

Ayrıca forumda kia ceed pro gt alan bir arkadaşımız vardı onunda aracı çok güzel üye otomobillerinden bakabilirsiniz.

Açıkcası araç alıcam ama çok da paramın olduğu söylenemez. şu anki aracımı sattıktan sonra üzerine taş çatlasa 5bin koyabilirim. Elimde maksimum 58binliram olacak. Zaten ikinci eldeki aşırı değer kaybından dolayı sıfır araç düşünmüyorum. Az kilometreli ikinci eller öncelikli tercihim. Kia aklımdaki araçlardan biri bir fırsat bulup inceleme şansım olmadı. GT biraz aşıyor standart proceed'de astraya göre biraz sönük kalıyor bence. Zaten yakıt olarak ikisi de aynı durumda olacaklar. Bu durumda astra öncelikli tercihim olur.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yakıt olarak çok fazla birşey farketmez çünkü zaten kullanıyorsunuz 1.4 as aynı olur. Araç 2012 yılında piyasaya çıktı o yüzden 2. Elde sadece 2012 var vw ye 10 basar çünkü 1.4 160 hp yağ yakma problemi var  kırmızı favorim ayrica ek bilgi de vereyim bildiğim kadarıyla panoramik tavanlı olanlarda cam açılmıyor ben oyle biliyorum bir de bakarken afl li olanlara bakmanizi tavsiye ederim

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
Yakıt olarak çok fazla birşey farketmez çünkü zaten kullanıyorsunuz 1.4 as aynı olur. Araç 2012 yılında piyasaya çıktı o yüzden 2. Elde sadece 2012 var vw ye 10 basar çünkü 1.4 160 hp yağ yakma problemi var  kırmızı favorim ayrica ek bilgi de vereyim bildiğim kadarıyla panoramik tavanlı olanlarda cam açılmıyor ben oyle biliyorum bir de bakarken afl li olanlara bakmanizi tavsiye ederim

2012'de çıktığını biliyorum da acaba bu arada 2013 yılında hiç satılmadı mı ya da satıldı da alanlar çok memnun da hiç 2013 model satan mı yok onu anlayamadım. Gönlüm afl olanlardan yana tabi umarım bulabilirim. Panaromik ön cam aslında güzel ama bu sefer kararan ayna far sensörü ve yağmur sensörü iptal oluyor. şu anki aracım panaromik cam tavanlı zaten yazık sıcaktan kışın soğuktan kullanamıyorum. Güzel ama çok da ihtiyaç olan bir donanım değil. Keşke hb ve sedanlardaki gibi sunroof olsaydı çok daha hoşuma giderdi. şu an afl, flexiride ve deri koltuk donanımlı olanlara 60bin lira gibi bir fiyat biçiliyor. Hiç opsiyonu olmayan düz sport paketlerde 50-55 aralığında. zaten topu topu 10 tane araba var sahibindende tek tek incelemem lazım.

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynen ben de bakmıştım az araç var alan memnun satan da aile büyüdüğü için satıyor genelde bir dd tek dezavantajı var 5 kapılı model de gayet spor duruyoe o yüzden ilk insanlar 5 kapılı modele yöneliyor

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
Aynen ben de bakmıştım az araç var alan memnun satan da aile büyüdüğü için satıyor genelde bir dd tek dezavantajı var 5 kapılı model de gayet spor duruyoe o yüzden ilk insanlar 5 kapılı modele yöneliyor

Aslında 5 kapılı modeli almak çok daha mantıklı. Ama zaten ailede bir tane 5 kapılı model var. E ben de malum 23 yaşındayım bu arabayı benden başka kullanan yok, arabaya en fazla 4 kişi biniyoruz. Ben de dedim bu yaşta gtc almayacaksam ne zaman alacağım. Biraz annem sıkıntı çıkarır inip binmek zor diye ama onu da öne oturturum artık  greatt

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hahaha yemin ediyorum kendi ailemle olan konuşma aynen böyle oldu dedim ben gtc bakıyorum 2.el annem dedi ben ist a gelince nereye bineceğim dedim gel yanıma otur dolaştırırım ben seni olmaz dediler ben de onları kırmadım. Seninle tamamen aynı görüşteyim saçlarım beyazladığında nasip olacak heralde

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şu an annemde bi aman oğlum 3 günlük dünya al bin görüşü hakim. Benim bu arada kendi arabamı hemen satıp GTC almam lazım. Vazgeçerse yandık  ;D