1.4 140hp - 1.6 136hp cdtı sizce hangisi alır

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4 140hp - 1.6 136hp cdtı sizce hangisi alır

Mustafa abi kesinlikle orası öyle yani birebir kullanııcıdan ara hızlanmalarda hangisi daha iyi ya da araba düşük devirde hangisi daha iyi topluyor vs gibi şeyleri merak ettim ben

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasin90 link' Alıntı:
iki motoru kullandıgnz icin soruyorum, performans olarak hangi motor daha iyi?ara hızlanma olsun vs vs
çok fazla gezerim dersen 1.6 dizel al üzülmezsin çok fazla gezmem 9-10 litre bana dokunmaz dersen 1.4t :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Bu tip karşılaştırmalar  teknik veri  üzerinden  yapılmalı  0-100,100-130,100-160 gibi  hızlanma değerleri dışında kullanıcı Yorumları benzer performansa sahip Araçlar için yanıltıcı oluyor.  Ben 230 bastım diyor vatandaş ama dik yokuş aşağı kapatıp burada düz yol gibi anlatıyor. Bende 1.6 dizel test ettim 1.4t yi uzun süre kullandım, performans  olarak dizel bambaşka gelmişti. Oturup teknik  verileri  inceledim hangi aralıkta hangisi üstün güç tork egrisinden anlaşılıyor.  110km hız sınırı olan ülkemizde alt devirlerde daha başarılı olan dizel bana göre çok daha avantajlı. 160KM hız sonrası ne yaptığı ancak egomu tatmin eder zira kullanmadığım bir hız aralığı.
ben cogu hizlarda yanyana deneme firsati buldum 2 araci 1.6 dizel cok daha esnek yuksek tork nedeniyle buyuk viteste daha iyi hizlaniyor ama 80-180 0-100 60-120 gibi denemelerde 1.4t hep onde oluyor 1.6 dizel sadece alt devirlerde daha iyi bu daha az vites degistirme ve dogal olarak dizelden gelen daha dusuk tuketim. ama 160 ustune cikmiyorum 110 km hiz siniri var o yuzden dizel daha iyi gibi birsey olamaz. eger en iyi performanslarina bakiliyorsa zaten 1.4t.  o alt devirleri hicbir zaman kullanmiycaktir o yuzden yanlis bir bakis acisi ayni sekilde dizelde max performansina bakiliyorsa kendine gore alt devirleri kullanmiycaktir hicbir anlami yok cunku performans testinde.

ama hangisi alinir konusu kullaniciya kalmis ben ayni parada olsalar (ki degil) dizel bir motor almayi dusunmem hicbir zaman kullanirken zevk almadim dizelden ama 1.6 dizel cok basarili bende alani kesinlikle memnun eder.performans olarakta 1.4t ye cok yakin 1 adim gerisinde o yakitla degerlendirilebilir

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
ben cogu hizlarda yanyana deneme firsati buldum 2 araci 1.6 dizel cok daha esnek yuksek tork nedeniyle buyuk viteste daha iyi hizlaniyor ama 80-180 0-100 60-120 gibi denemelerde 1.4t hep onde oluyor 1.6 dizel sadece alt devirlerde daha iyi bu daha az vites degistirme ve dogal olarak dizelden gelen daha dusuk tuketim. ama 160 ustune cikmiyorum 110 km hiz siniri var o yuzden dizel daha iyi gibi birsey olamaz. eger en iyi performanslarina bakiliyorsa zaten 1.4t.  o alt devirleri hicbir zaman kullanmiycaktir o yuzden yanlis bir bakis acisi ayni sekilde dizelde max performansina bakiliyorsa kendine gore alt devirleri kullanmiycaktir hicbir anlami yok cunku performans testinde.

ama hangisi alinir konusu kullaniciya kalmis ben ayni parada olsalar (ki degil) dizel bir motor almayi dusunmem hicbir zaman kullanirken zevk almadim dizelden ama 1.6 dizel cok basarili bende alani kesinlikle memnun eder.performans olarakta 1.4t ye cok yakin 1 adim gerisinde o yakitla degerlendirilebilir

görüşlerinize bende katılıyorum benim gibi çok gezen birisi olursa dizelden başka seçenek yok
hem tüketim hem performans ise 1.6cdti derim
tekrar ediyorum az gezerim benzin beni yakmaz dersen tabikide 1.4t ben arabamdan çok menundum benzin parası ödemekten rahatsızlık duymaya başladığım için satmıştım. Ama ne yalan söyliyeyim 1.4te hani şu gaza basınca birden şahlanıyor ya araba sanki ön tekerler kopup gidecek gibi oluyor birde motor ortalığı yıkıyor ya bu hep içimde bir özlem olarak kalacak :D

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mustimx link' Alıntı:
görüşlerinize bende katılıyorum benim gibi çok gezen birisi olursa dizelden başka seçenek yok
hem tüketim hem performans ise 1.6cdti derim
tekrar ediyorum az gezerim benzin beni yakmaz dersen tabikide 1.4t ben arabamdan çok menundum benzin parası ödemekten rahatsızlık duymaya başladığım için satmıştım. Ama ne yalan söyliyeyim 1.4te hani şu gaza basınca birden şahlanıyor ya araba sanki ön tekerler kopup gidecek gibi oluyor birde motor ortalığı yıkıyor ya bu hep içimde bir özlem olarak kalacak :D
Bence cok iyi bir tercih yapmissiniz  kesinlikle.basarili bir motor alani  memnun eder bu siniftaki en iyi dizel bana gore oldukca da sessiz ve az yakiyor ayrica

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bendeki Stepway de Renault un yeni 1.5 dizeli var, motor ekonomik Dacia karoseri içinde bile çok yumuşak, titreşimsiz ve tepkili çalışıyor, acaba bunun 1.6 130 luğu nasıl ya da Opel in 1.6 sı ile kıyaslandığında hangisi daha iyi..

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz evvel astra 1.6 cdti i test ettim. Gaza bastigin anda arac koltuga gercekten iyi basiyor, cok keyifli bi hizlanmasi var, motor gercekten cok sessiz ve titresimsiz dizel bir araca gore. Tek bir dezavantaji var arac gercekten cok seri ama cabuk bitiyor surekli vites yukseltmek gerekiyor. Aksi halde 4000 dd uzerine cikildiginda ciddi manada ivme kaybediyor araç gerci buda olmasa tahminim 9 sn gibi 100 km ye ulasirdi :) Test ortalamam 11.2 lt idi ama surekli hizlanip yavaslasim nerdeyse

I

ilkerozdemir

Bilgi Girilmemiş

Dizel doğal olarak geçer ama vitesi hızlı atacak motora yetişebilecek şöför gerek :)

orhanates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben denedim ikimizde araçta tek kişiydi yol çok hafif aşağıya eğimliydi, ışıklardan başladık 3-4 boy arkamdaydı yol müsait değildi pek ayağımı gazdan çekip frene bastığımızda benim hızım 150 idi.

Yüksek sürüşlerde fark daha çok açılacağını gözlemledim ben yanı 0'dan 200 km hıza kadar bassak fark daha çok açılır.

Bu arada kalktığım araç daha 6000 kilometrelerde benimkinin de periyodik bakımı gelmek üzere şartlar eşit gibi.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

orhanates link' Alıntı:
Arkadaşlar ben denedim ikimizde araçta tek kişiydi yol çok hafif aşağıya eğimliydi, ışıklardan başladık 3-4 boy arkamdaydı yol müsait değildi pek ayağımı gazdan çekip frene bastığımızda benim hızım 150 idi.

Yüksek sürüşlerde fark daha çok açılacağını gözlemledim ben yanı 0'dan 200 km hıza kadar bassak fark daha çok açılır.

Bu arada kalktığım araç daha 6000 kilometrelerde benimkinin de periyodik bakımı gelmek üzere şartlar eşit gibi.

Ama yokuş aşağıda benzinli bazen kendinden güçlü dizele karşı bile avantajlı olabiliyor misal dizel Focus umla arkadaşımın Honda City aracını yokuş aşağıda geçemiyordum ki düz de hele yokuşta Focus çok daha hızlıyken, aynı eğimde yokuş yukarı olsaydı büyük ihtimalle 1.6 dizel Astra geçerdi.