1.3 CDTİ Motordan gelen ilginç ses

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ekleyeceğim dosyada ilk başlarda çok daha net duyuluyor.

https://files.fm/u/fddu4be2n

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Kayış kısmından geliyor gibi aynı sesten bende de var bazen yapıyor bazen yapmıyor. Alternatörden şüpheleniyorum. Çünkü ben v kayısı ve trigeri yeni değiştim. Alternatör olabilir. Konu ile ilgili gelişme olursa buraya yazar mısın ?

mutkuysal07

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Kayış kısmından geliyor gibi aynı sesten bende de var bazen yapıyor bazen yapmıyor. Alternatörden şüpheleniyorum. Çünkü ben v kayısı ve trigeri yeni değiştim. Alternatör olabilir. Konu ile ilgili gelişme olursa buraya yazar mısın ?
tabiki servis alternatör kayışı hafif eskimeye başlamış dedi ondan olabilir mi acaba

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kayıştan hocam bence kayışın gergisinden büyük ihtimal

• Beğen
Tepkiler: mutkuysal07

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tabiki servis alternatör kayışı hafif eskimeye başlamış dedi ondan olabilir mi acaba
Kayış ve gergisini değiştirip bakmak lazım ama alternatörün iç bilyalarından da yapabilir. Bence önce kayış ve gergisini değiştir, sonra geçmemişse alternatör bakımı yaptırmalısın elektrikçide

mtiryaki

Teknik Destek Ekibi
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Ki zaten Easytronic de F hatası da görüyorum demişin. @İlkerhg de yanıtlamış sağolsun elektrik ile ilgili durum, alternatör ve aküyü kontrol et diye. Bu konuyla onu da birleştirince çok çok büyük olaslıkla alternatörün içini açtırıp baktırmalısın bilyalarına ve ya kömürüne alternatörün.