1.2 benzinli araç mı, 1.4 tüplü araç mı kullanmak mantıklı?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
doğukan plakanı yazsana :) yolda görünce kovalıycam seni benim v8 le :) senin kanın çok kaynıyo .. şaka bir tarafa abicim sen yinede fazla hız yapma bu ara antalyada araç kullananlar pek stresli yollarda hep kavga edenler denk geliyor.. accent crdi güzel kaçar 0-100 9-10 sn arası ulaşır ama yinede zorlama pek daha önceleri vardı arkadaşımda doğan makina hyundai bilir aracı gri 2008 accent arh plaka dersen 2 kez turbo patlattı bir kezde direksiyon power i bozuldu ve ne hikmetse direksiyon kilitlendi araçta ve hazin sonu yaşadı.. sen evdekileri kandır sana 1.4 turbo astra alalım ;)

Kusura bakma abi yeni gördüm yazdığını çok ayıp etmişim :( bu arada estağfurullah senin v8'in yanında şansımız yokki :) turbo da bu aralar hafif bir ıslık var ama aldığım zamanda vardı önceleri çok takıyordum artık alıştım duymuyorum bile en fazla bozulursa takarım yeniden bir turbo onu gözden çıkardım ben şimdilik takılıyorum zaten eskisi gibi 160-170 gitmiyorum devir ekonomi devri :D eskiden yakıt tüketimi 7-8 litrelerden aşağı inmiyordu bu aralar 4-5 litrelerde geziyor. Abicim valla açıkçası opelin 1.4 turboları Doğuş grubunun 1.4 tsi'ların yanında daha geride mesela Opel'in 200 tork'u Vw'nin 250 torku var. Sonra Vw'de öyle bir teknoloji varki sakin kullanımda 2 silindiri kapatıyor çok daha ekonomik oluyor büyük ihtimal bir daha araba alırsam Polo Gti düşünüyorum 180 hp 7 ileri Dsg şanzıman falan biraz yakacak ama olsun o kadar. Bu arada nasip olurda Polo Gti alırsam işte o zaman senin V8'le kapışırım :D

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
polo gti baştan sona sıkıntı. sandık motor değişimi falan yapılıyor ben bulaşmam gti 1.6 tdi alacaksın keyfine bakacaksın. ;)

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
polo gti baştan sona sıkıntı. sandık motor değişimi falan yapılıyor ben bulaşmam gti 1.6 tdi alacaksın keyfine bakacaksın. ;)

O sandık motor değişimi yağ yakmasıyla ilgili o yüzden servis sandık motor değişimine girişiyordu. Bu sorun zaten 2010 ve 2011 modellerinde bütün 1.4 tsi modellerinde yaşanmış 2012 ve üstü modellerde bu sorun yok :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 Turbo lpg li diyorum başka da bişey demiyorum ben çok memnunum :)