0 km aracımla ilgili 2 problem?

anahtar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Ben de aranıza katıldım. Aracım  sıfır km 1.3 cdti sport astra. Aracımla bugün 100 km yaptım. 2 adet problemim var.

1- Eve geldiğimde ön tarafa dokundum çok sıcaktı. şüphelenip kaputu açtığımda motorun çok ısındığını el bile değemeyecek yakınlıkta sıcak olduğunu farkettim. Bu  ısı normal midir? Motor yeni olduğundan olabilir mi?
2- Aracı  kaldırırken bir ses duyuyorum sanki bir şeyler tutuyor gibi. Sanki düz yolda hill holder aracı tutuyor biz itiyoruz gibi. Oldukça rahatsız edici bir ses ve aracın içine kadar geliyor. Bilmem anlatabildim mi. Sizde de buna benzer bir problem var mı normal midir?

Aracı izmir-mercanlardan aldım. Bi gidip baktırsam mı diyorum....

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 0 km aracımla ilgili 2 problem?

Oncelikle aramiza hosgeldiniz rica etsem alttaki baslikta kendinizi tanitirmisiniz
http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

Sorulariniza gelicek olursak ikiside normal
Dizel araclarda kalkislardaki ses butun araclarda var
Ama kullanan arkadaslar zamanla sesin gectigini soyluyorlar.

Hyjal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BurakyNk link' Alıntı:
Bulent abi o ses yokus kalkis destegindende olabilirmi ?
BurakyNk , o ses bir önceki kasada da var , sanırım 1.3 CDTI her motor bu sese sahip.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hoşgeldiniz aramıza
1. si motor elbetteki ısınacak hararek göstergesine baktınız mı 90'ı yani gösterge ortayı geçmediyse herhangi
bir problem söz konusu değil
2. si ise bu ses tüm dizellerde mevcut olmakla birlikte zaman içerisinde azalıp kayboluyor. Aynı sesin dizel jetta'larda da olduğunu
duymuştum bizdeki gibi.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Foruma hoşgeldiniz, bu bahsettiğiniz ses benim dizel aracımda da vardı, endişelenecek bir şey yok.

polaryus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anahtar link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Ben de aranıza katıldım. Aracım  sıfır km 1.3 cdti sport astra. Aracımla bugün 100 km yaptım. 2 adet problemim var.

Eve geldiğimde ön tarafa dokundum çok sıcaktı. şüphelenip kaputu açtığımda motorun çok ısındığını el bile değemeyecek yakınlıkta sıcak olduğunu farkettim. Bu  ısı normal midir? Motor yeni olduğundan olabilir mi?
İşleyen demir pas tutmaz mantığıyla, çalışan metal ısınır :) hararet 100leri geçmediyse -ki geçmemiştir tahminimce- sorun yok.

anahtar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖ncelikle cevaplar için teşekkürler, herkesin yardımcı olmaya çalışması beni çok memnun etti  thnxx

Kalkıştaki ses için elektronik el freni ya da yokuş kalkış desteğinden şüphe ettim bende...sizde ne zaman geçti arkadaşlar? hafta sonu 1500 km yol yapacak araç  :)

Motorun ısınmasına moralim bozulmuştu ama gösterge 90'ı geçmiyor. kaportada bile ısıyı hissedince motora bakma ihtiyacı hissettim ve oldukça sıcaktı. Motorun yeni olmasından olabilir diye düşünüyorum.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anahtar link' Alıntı:
֖ncelikle cevaplar için teşekkürler, herkesin yardımcı olmaya çalışması beni çok memnun etti  thnxx

Kalkıştaki ses için elektronik el freni ya da yokuş kalkış desteğinden şüphe ettim bende...sizde ne zaman geçti arkadaşlar? hafta sonu 1500 km yol yapacak araç  :)

Motorun ısınmasına moralim bozulmuştu ama gösterge 90'ı geçmiyor. kaportada bile ısıyı hissedince motora bakma ihtiyacı hissettim ve oldukça sıcaktı. Motorun yeni olmasından olabilir diye düşünüyorum.

Ben de ilk o sesi garipsedim. 500 km sonra artık duymuyordum. Kulağım mı alıştı dedim iyice dinledim ama gitmişti. şu anda 3000 km deyim duymuyorum. Bu arada Turbo araçlarda motor kompartımanındaki iç ısı atmosferik (turbosuz) araçlara göre daha yüksek olabilmekte. Hele sıkıştırarak kullanırsanız yanık kokusu bile gelebilir. Endişelenecek bir şey yok.