0-3 Yaş Opellere Avantajlı Bakım Kampanyası ! ( Yetkili Servis )

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben aracımı aldığımda ekstra para ödeyerek garantisini bir yıl daha uzatmıştım. Aracı aldığım, garantisini uzattırdığım yetkili servise gittiğimde senin aracının garantisi dolmuş, uzatma görünmüyor dendi. Elimde sizden aldığım kapı gibi fatura ve kredi kartı slipi var dediğimde, olamaz olsaydı sistemden görünürdü dediler. Ben de o zaman ya ben yalancıyım ya da siz ........ (bunun adını siz koyun dedim). Görevliden whatsApp numarasını aldım, eve gelince kestikleri faturayı mesaj olarak yolladım aradan bir seneye yakın zaman geçti halen dönüş yapamadı 😂 . Elimde belge olduktan sonra bu gibi şeyleri dert etmem ama insanı ilgisizlikleri üzüyor. Başka yaşadıklarım; İlk bakımda sol tarafın cam suyu fıskiyesi ayarsız diye not ettirdim ama ellerini dahi sürmemişler. İkinci bakımda sakın arabamı yıkamayın dedim (İzmir'in suyu aşırı kireçli olduğu için arabalarımı cilalı şampuanla yıkarım ayrıca arabalarım genelde kirli olmaz) yıkamaya götürürlerken yakaladım. Geri vites park sensörlerinden birinin arızalı olduğunu geç fark ettim, şimdi gitsem bu arızalıymış desem kesin kullanım hatası derler (araba daha 11.000 km dahi olmadı).

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
3 yaş ve üstü araçlar için 659TL. Fiyatlar kesinlikle düşmez hatta artar opel her sene yapıyor bu kampanyayı ama süreli bir kampanya bilginiz olsun. Geçen sene gm bakım malzemelerini 370 liraya almıştım şimdi baktım 470 lira olmuş. Makul bir bakım fiyatı bana kalırsa.

bakim9aae0805ba8feb44.jpg

Bir de şunu gördüm mail attım silmeyi mi unuttunuz bu kampanya neyin nesi dedim :D

yag-kampanya91b8a7b046f436de.jpg
Salgından sonra neskara hiç aracınızı götürdünüz mü? Ben bulamadığım parçaları oradan alırım hep en son gittiğimde gelen araçları boya tabancasına doldurdukları alkolle aracın içinde her yere çok fazla sıkıyorlardı. Giden müşterilerin tavan ve derilerin durumunu çok merak ediyorum doğrusu.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Salgından sonra neskara hiç aracınızı götürdünüz mü? Ben bulamadığım parçaları oradan alırım hep en son gittiğimde gelen araçları boya tabancasına doldurdukları alkolle aracın içinde her yere çok fazla sıkıyorlardı. Giden müşterilerin tavan ve derilerin durumunu çok merak ediyorum doğrusu.
Aynı soruyu buradaki yetkili servise gittiğimde bizzat sordum, araçlar için özel bir kimyasal olduğu ve hiçbir zarar vermeyeceği söylenerek bir de üzerine plakaya özel dezenfektan kuponu vermişlerdi :) Dezenfekte edildiği Temmuz'dan bu yana kullanıyorum aracı direksiyon derisinde, konsolda herhangi bir aşınma yapmadı... Tabii durum servisten servise değişir mi bilemem..

gokhan33tr

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Bende bir anımı anlatayım şuanda kullandığım aracı henüz 2 ay önce satın aldım. 2014 astra j 1,4 turbo. internetten opel in kendi sitesine bakınırken bir kampanya gördüm 120 yıllık tecrübe ile 12 dakikada 21 noktayı elektronik olarak ücretsiz kontrol ediyoruz yazıyordu tabi durur muyum hemen başvurdum neyse 2 gün sonra aradılar Gökhan bey servis randevusu talep etmişsiniz diye. durumu izah ettim, onlarda bu kampanyaya dahil olmadıklarını ama benim aracı yeni aldığım için elektronik olarak ücretsiz kontrol edebileceklerini söyleyip bir randevu verdiler. neyse randevuya gittim şikayetimde var aynı zamanda araçtan sinyal sesi ve emniyet kemeri ikaz sesi gelmiyor. oraları hızlı geçiyorum sözde servis şefi arabaya baktı sorun teyipteymiş. en son tam ayrılıyordum aracın ruhsatına baktılar ve detaylı bilgi vermek istediler aracın geçmişi ile ilgili. aracın bütün servisleri yetkili serviste yapılmış sadece ocak 2020 de son servisine gitmemiş vs. vs. Desteki görevli aracın tüm servilerinin orada yapıldığını sadece 1 servisi es geçtiğini ve devam eden servislerde oraya gidersem araçta büyük bir arıza vs bir durum olursa fabrikaya yazabileceklerini ve parcaya %50 ye yakın indirim alabileceklerini söyledi ve hatta ekledi astra k bir aracın yeni garantisi bitmiş piston kırdığını servislerinin orada yapıldığı için %50 indirim uyguladıklarını anlattı. ilk etapta anlattıkları kulağa mantıklı geldi fakat dışarıya göre KKTC şartlarında 3 katı Türkiye şartlarına göre 5 katı pahalı oldukları aklıma gelince hemen vazgeçtim mümkün olduğunca parçayı Türkiye den getiriyorum ve koskoca Lefkoşa Girnede 1 tane opelden anlayan usta var ona gidiyorum.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aynı soruyu buradaki yetkili servise gittiğimde bizzat sordum, araçlar için özel bir kimyasal olduğu ve hiçbir zarar vermeyeceği söylenerek bir de üzerine plakaya özel dezenfektan kuponu vermişlerdi :) Dezenfekte edildiği Temmuz'dan bu yana kullanıyorum aracı direksiyon derisinde, konsolda herhangi bir aşınma yapmadı... Tabii durum servisten servise değişir mi bilemem..

Servisten servse değişebilir tabiki benim gördüğüm alkoldu sizinde tavan ıslanmış mıydı resepsiyonda bu işlemi yapıp içerdeki halini görünce şaşırmıştım araçların tavanı su çekmiş gibi ıslaktı çünkü sanki uzun vadede sorun yanışgibi geliyor alkolde olsa. En güzeli bence ozonla yaptırmak ama uzun vadede ozonda paslanmaya yol açıyor.

Bu alkol bazlı dezenfektanlar Benim dana derisi motosiklet mntumun bilek kısımlarında renk atması ve bozulma yaptı.

• Beğen
Tepkiler: 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Servisten servse değişebilir tabiki benim gördüğüm alkoldu sizinde tavan ıslanmış mıydı resepsiyonda bu işlemi yapıp içerdeki halini görünce şaşırmıştım araçların tavanı su çekmiş gibi ıslaktı çünkü sanki uzun vadede sorun yanışgibi geliyor alkolde olsa. En güzeli bence ozonla yaptırmak ama uzun vadede ozonda paslanmaya yol açıyor.

Bu alkol bazlı dezenfektanlar Benim dana derisi motosiklet mntumun bilek kısımlarında renk atması ve bozulma yaptı.
Ben risk almamak için tavana sıktırmadım aracın başında beklediğim için olaylara anında müdahale edebiliyorum :D Şirkette kullandığımız Fiorino aracımıza da Kasım civarı bakım yaptırdığımda onu da aynı şekilde dezenfekte ettiler onun üzerinden de yaklaşık bi 9000 km geçti onda da bir sorun olmadı haftaya yine bakıma götüreceğim bakalım o zaman ne yapacaklar :) En güzeli hiç dokundurmamak ama işte içimiz rahat etsin diye mecbur yaptırıyoruz.. Ah şu korona... :confused:

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
En az zararlısı uv lamba gibi duruyor ama onun içinde kendi garajının olması şart ben eve gelince garaja aldığım uv lambayı açıyorum 1 saat temizliyor. Ozon jenaratörü almıştım iyi araştırmadan alınca boşa para verdik :)

Bu arada po ile olan anlaşma bozulmuş sanırım varille gelen gm yağlarda lukoil yazıyordur serviste

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
En az zararlısı uv lamba gibi duruyor ama onun içinde kendi garajının olması şart ben eve gelince garaja aldığım uv lambayı açıyorum 1 saat temizliyor. Ozon jenaratörü almıştım iyi araştırmadan alınca boşa para verdik :)

Bu arada po ile olan anlaşma bozulmuş sanırım varille gelen gm yağlarda lukoil yazıyordur serviste
En son Shell ve Petrol Ofisi getiriyorlardı tekrar gittiğimde ona da bi dikkat edeyim bakalım ne olmuş :)

berkerdogan66

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Güzel de kardeşim yetkili servislerin araçlara kullandığı yağın ne olduğunu bilen var mı acaba? Araç kitapçığında aynen şunlar
"Motor yağının kalitesi, yağın vizkozitesinden daha fazla öneme sahiptir." yazıyor. Kendilerini kurtaracak ve en fazla servis karı elde edecekleri yağı kullandıklarını biliyorum onların ama yüksek kar elde etmek bizim amacımız ise araca en kaliteli bakımı yaptırmak motorunu en iyi koruyacak en iyi performansı verecek yağı kullanmak. Yani burada müşteri beklentileri ile yetkili servisin amacı çakışıyor. O yüzden yetkili servisler müşteriye yağın markasından, kullanılan bakım elemanlarına kadar alternatif seçenekler sunabilmeli. O yüzden insanlar garanti biter bitmez yetkili servislerden kaıçıyor, yağını, parçasını kendi alıyor ve bakımlarını dışarda yaptırıyor.

• Beğen
Tepkiler: OKANCAANNN

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servis kullandığı yağın markasını size ön proforma da bildiriyor. Ayrıca bundan dolayı oluşabilecek hasarlarda zaten yedek parça garantisi veriyor. Ama size katıldığım konuda servis işçilik fiyatları inanılmaz pahalı, bu yüzden kampanya dönemleri yani yetkili servislerin iş hacmi düştüğünde yaptıkları genel müşteri toplama kampanyası da diyebiliriz bundan yararlanarak yaptırmak lazım. Mantıken 3-4 yaşındaki arabayı dışarda servise vermek istemem şahsen, ama 7-8 yaşın üstündeyse olabilir. En azından şu garantimiz var serviste kullandığı söktüğü malzemeyi veriyor ve vermek zorunda. Bazı özel servisler oldu bittiye getiriyor, sonra ordan oraya kapı kapı dolaşıyoruz. Buna dikkat etmek lazım ve tavsiye üzerine özel servise gitmek lazım.